Lehengerlő győzelem a mieinknél

2010. augusztus 26. 18:26 © handball.hu

A Telenor Kupa első fordulójában a magyar válogatott Kisvárdán Törökországgal mérkőzött meg. A két csapat között előre sejteni lehetett, hogy nem alakul ki szoros csata, és az élet ezt igenis igazolta.

Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 8 perc

Erre a találkozóra Pastovics Melindát és Tilinger Tamarát nem nevezte a szövetségi kapitányunk.

Habár a meccs első találatát a törökök szerezték, és 1-3 után 3-3-ra egyenlítettek Iskenderoglu által, a lányaink sorra szerezték lerohanásból a gólokat (6. perc: 6-3). Sok ziccer kimaradt, a helyzetek befejezését kapkodva oldotta meg csapatunk, és az alacsony török játékosok is megtalálták a réseket a védelmünkön (13. perc: 8-6). Ellenfelünk időkérése nekünk tett jót, Bulath duplája mellé még Görbicztől egy büntető-rontás is belefért. Pálinger lehúzta a rolót a kapunkra, Szucsánszki pedig a pályára lépését követően gyorsan kétszer is betalált (51. perc: 13-6), ám a hétméterest neki sem sikerült bebombázni. Mátéfi Eszter cserélgette a felállást, a válogatottunk biztos előnye ennek ellenére megmaradt. Félidőben: 16-10.

A következő harminc perc is szép magyar helyzetekkel indult, főként a szélsőknek, Kovacsicznak és Vinczének köszönhetően, előbbi mindkét gólja mellett egy-egy kétperces kiállítást is szerzett az ellenfélnek. A 36. percben már tíz volt közte (21-11). A tendencia folytatódott, a törökök védelme nagy feladatot nem hárított csapatunk elé, és Herr is jól védett (43. perc: 26-12). A nyitott védekezés nálunk jól működött, támadásban pedig ekkor a „Fradi-tengely” dolgozott (47. perc: 29-12). Lassan mindenki pályára lépett már a nevezettek közül, utolsóként Temes köszönt be a közönségnek, ő a 31. magyar gólt írta. Iskenderoglu egymaga több mint a felét lőtte együttese találatainak, annak a kevéskének. Lassan már a plusz húszra gyúrtak a lányok, és ez nem is tűnt irreális célnak. Egy büntetőt még érvényesített a törökök ekkor már tízgólos klasszisa, így végül „csak” tizennyolc gólos különbséggel nyert a válogatottunk. Végeredmény: 35-17.