Újabb lépés a 100%-os selejtező felé

2010. május 26. 17:20 © handball.hu

A magyar válogatott az őszi hazai, négygólos siker után ma Csehországban is megmutathatta, melyik csapat a jobb - a handball.hu helyszíni tudósítása az Eb-selejtezőről, Plzeň-ből.

2010-es Eb-selejtező, 2. csoport, 5. forduló
Csehország
23 (13)
31 (17)
Plzeň, Sportovni Hala TJ Lokomotiva, 200 néző
Játékvezetők: Joanna Brehmer, Agnieszka Skowronek (lengyelek)
Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 10 perc

A magyar csapatból ezúttal Tilinger Tamara és Balogh Barbara a kimaradók, a csehektől Markéta Doláková és Petra Růčková nem lépnek ma pályára.

Közvetlenül a mérkőzés előtt a handball.hu Marczinka Zoltán edzővel beszélgetett:

„Már tegnap megérkeztünk a helyszínre, ahol edzettünk, a mai délelőttünk jó része pedig videózással telt. A várttal ellentétben a cseh csapat a sztárjai nélkül érkezett a találkozóra. Ez nagyon meglepő volt a számunkra: azt jelentette, mintha eleve feladták volna ez a meccset, hiszen ahhoz, hogy életben maradjanak az Eb-esélyeik, ma nagy aránnyal kellene legyőzniük minket, és emellett még a hétvégén, Svédország ellen idegenben is diadalmaskodnunk is kéne.

Ami minket illet, teljes erőbedobással szeretnénk kézilabdázni a mai mérkőzésen, mintha ez a meccs igazi téttel bírna. A terveink szerint az első 10-15 percben – akárcsak egy világversenyen – egyáltalán nem terveztünk cserét.

A kimaradóinkat illetően: Tilinger térde bevizesedett, míg Balogh Barbara azért maradt ki, mivel a három beállóból egy mérkőzésen egyszerre kettőt szerepeltetünk.”

Az előzetes várakozásokat is alulmúlta az érdeklődő közönség hiánya a pilzeni sportcsarnokban. Az 1600 néző befogadására alkalmas létesítménybe mindössze legfeljebb 300-350 főnyi látogató érkezett meg a kezdő sípszóig.

A meccs majdhogynem passzívra játszott első támadását Zámorská váltotta gólra, a mieink számára pedig nemhogy nem indult gördülékenyen, hanem kifejezetten döcögött a szekér. A nyolcadik percben már 4-1-re vezetett a házigazda, ez alatt az idő alatt Görbicz hétméterest hibázott. Az ötödik cseh gólnál a helyi szervezők is elbizonytalanodtak, így a találatot a magyaroknak írták, de aztán korrigálták a 4-3-at 5-2-re. Mátéfi Eszter korai, ám igencsak időszerű időkérését követően Bulath és Görbicz betalált, így azért már jobban festett a részeredmény. Raníkovához hasonlóan Pálinger is büntetőt fogott, majd a 14. percben Kovacsicz góljával végre egyenlített csapatunk (6-6).

A hosszú idő után a válogatottba ezen a mérkőzésen visszatért Görbicz jóvoltából a vezetés is meglett (6-7). Ez viszont ekkor még egyáltalán nem volt végleges állapotnak tekinthető. Ellenfelünk fordítani tudott, és 9-8-nál emberhátrányból küzdhettek lányaink, hogy ne növekedjen a hátrányuk. Raníková kapujának bevétele továbbra is nagy fejtörést okozott a vendégeknek, nagyon sok múlt a kiváló napot kifogó hálóőrön. A szövetségi kapitányunk sokat forgatta együttesét, de az első játékrész végéig ezzel nem tudott áttörést okozni a meccs alakulásában (27. perc: 12-12). Két szélső találattal, Bódi és Vérten jóvoltából, majd Görbicz, és úfent Bódi által ezt kiegészítve, egy hatalmas lerohanás-hullámmal 13-13 után a félidőre 13-17-re a javunkra fordult az állás.

Ahogy magyar góllal zárult az első harminc perc, úgy a második harminc pedig azzal kezdődött: Tomori és Görbicz találataival emberhátrányban húzott el további kettővel alakulatunk. Bulath és Bódi negyedik-negyedik góljával a 35. percben 13-21-re módosult az állás. A házigazda ezután tudta a játékrészben először bevenni Pálinger kapuját. A hat-nyolcgólos vendég-vezetés állandósult, és bár néha voltak szép akciói a cseheknek, alapvetően továbbra sem tudtak fogást találni lányainkon (15. perc: 17-24).

A megítélt hétmétereseinket Szucsánszki rendre értékesítette, ez a biztos pont is sokat számított. Az utolsó tucatnyi percre Herr váltotta Pálingert, és Kovacsics is élt a neki szánt lehetőséggel. Herr szintén csatlakozott a hetes-hárítók mai táborához (53. perc: 20-28). Vincze találataival már csak Temes és Szamoránsky maradt a mezőnyjátékosok közül, aki nem szerzett gólt, a csapat pedig kétszámjegyűre növelte előnyét (55. perc: 20-30). Azt viszont nem lehet elmondani, hogy lett volna bárki is a találkozóra nevezett lányaink közül, aki nem kapott volna élesben lehetőséget a szakvezető gárdától, mely rengeteg lehetséges felállást igyekezett megvalósítani. Emellett (is) igazán dicsérendő a nagyarányú siker. Zamorskáék az időnként előtűnő lelkesedésüket a meccs végére teljesen elvesztették. Bár az utolsó gólt a csehek szerezték, Knedliková jóvoltából, végül mégis ők búcsúztak szomorúan az utolsó lehetőségtől is, hogy az idei Eb-re kijussanak. Végeredmény: 23-31.

A magyar válogatottnak már mindössze odahaza kell nyernie Azerbajdzsán ellen, hogy százszázalékos teljesítménnyel zárja Eb-selejtezős csoportját.