Drámai végjáték Békéscsabán

2010. március 12. 19:10 © handball.hu

A Vác már az első félidőben elhúzott a Békéscsaba együttesétől az NB I. 20. fordulójának rangadóján. Tóth Tímea és Olha Nyikolajenko párharcából végül minden szempontól az előbbi jött ki győztesen.

Békéscsaba, Városi Sportcsarnok, 2200 néző
Játékvezetők: Dobrovits Csaba, Tájok Péter Dr.
Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 4 perc

Egyáltalán nem a hazaiak szája íze szerint kezdődött a békéscsabai rangadó, hiszen a vendégek Tóth Tímea vezetésével a hetedik percre már 1-5-ös előnyre tettek szert. A liláknak azonban nemcsak a támadók semlegesítése volt nehéz feladat, hanem a váciak kapujában brillírozó Herr Orsolya kijátszása is. Szekeresék már pár perc után kapuscseréhez folyamodtak, de a gólnélküliségre ennek nem volt hatása. A kialakuló nagyjából négygólos különbséget a félidőig háromra csökkentették a hazaiak (15-18).

Tóth Tímea a második játékrészben is folytatta a brillírozását, és megszerezte az idei szezonban lőtt kétszázadik találatát is. A 39. percben Tóth Katalin révén sikerült kiegyenlítenie a hazaiaknak, Németh András pedig rögtön időt is kért. A fejmosás használt együttesének, hiszen pár perc alatt ismét elléptek Szekereséktől köszönhetően Tóthnak és a kapuban brillírozó Juhász Edinának (26-30). A hazaiak azonban továbbra sem adták fel, és újból túllendültek a holtponton. Míg a vendégeknél Tóth Tímea, addig a lila-fehéreknél Nyikolajenko volt a húzóember. Baross fontos gólokat szerzett a végjátékban, ám a Békéscsaba hiába akart nagyon, már képtelen volt fordítani (32-33).