Méltóságteljes csoportelsőség-átvétel

2010. március 6. 13:28 © handball.hu

A Győri ETO ma hazai pályán vághatott vissza a Larviktól idegenben elszenvedett vereségért. A győriek volt, hogy már kilenccel is ellenfelük előtt jártak, a végén pedig ötgólos sikert arattak, mellyel óriási lépést tettek a BL-elődöntőbe jutásért.

Bajnokok Ligája, középdöntő, 1. csoport, 4. forduló
28 (14)
Larvik HK
23 (11)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 2800 néző
Játékvezetők: Vasile Pavel, Eugen-Marian State (románok)

Az első mérkőzésen:
Larvik HK - Győri Audi ETO KC 29-27 (15-14)

A találkozót megelőzően a győriek virágcsokorral köszöntötték a Magvassy csarnokban először megjelenő Simona Spiridon szüleit.

Nem sokkal a meccs kezdete után a Larviknál Tonje Larsen ujjsérülés miatt kidőlt a sorból, ennek ellenére csapata Sulland vezetésével alig több mint öt perc alatt már 2-5-ös előnyre tett szert. Ez a rövid idő már elég volt arra, hogy a hangulat felperzselődjön: a norvég kispadot figyelmeztetni kellett, miközben Konkoly Csabának is bőven volt ordítanivalója lányaival. A norvégok hihetetlenül gyorsan és pontosan játszottak, és a vendéglátó minden apró hibájára azonnal lecsapva könyörtelenül megtorolták azokat (12. perc: 5-8). Mravíková és Spiridon góljaival egyre zárkózott az ETO, Pálinger ekkor kifogta Mørk hetesét, de a kipattanót ugyanő értékesítette.

A 16. percben Amorim találatával azonban újra egálról kezdhettek építkezni a zöld-fehérek (9-9), és az ő nevéhez fűződött a vezetés átvétele is (19. perc: 11-10). Ekkor (is) jól jött a büntetőknél Bradeanu biztos keze, és a kihagyott ziccereket kompenzálandó Pálinger-védések sora is. A mindkét csapatnál jó ideig eltartó gólcsendet szerencsére Vérten, és nem egy Larvik-játékos törte meg, így a 25. percben, 13-10-es állásnál Bøhn tréner időt kért. Ekkor mintha egyedül Rantala kapus lett volna az ellenféltől a pályán, amit ő többször hangosan sérelmezett is. Ekkor már több mint tíz perce nem dobott gólt csapata, és a szünetig is már csak büntetőből fért bele még egy. Félidőben: 14-11.

A folytatást emberhátrányban nyitó győriek lassabban ocsúdtak, viszont, hála Istennek, Amorim jóvoltából nem túl lassan. Az viszont nem volt jó jel, hogy Løke ráérzett a gólszerzés ízére. Tomori a még mindig nem százszázalékos állapota ellenére is tevékenyen segítette alakulatát, mind védekezésben, mind támadásban, Mravíkovát viszont – már sokadik ziccer-hibája után lecserélte Konkoly Csaba. A negyvenedik percre megint egyre olvadt az időközben háromra visszaküzdött Győr-előny (18-17), de ennél nagyobb gond ekkor sem volt. Rantala a saját testi épségét sem kímélve fogta még a foghatatlant is, de Pálinger a túloldalon szintúgy ezt tette, majd támadásban újra a Rába-partiaknak jött ki a lépés (47. perc: 21-17).

A Larvik hetesekkel maradt ekkor életben, már amelyiket hagyta Pálinger érvényesíteni (50. perc: 23-18). Aztán pedig jöhetett Vérten két lerohanás-gólja, ami után joggal visszhangozta a csarnok a „Játszik az ETO!” – rigmust. A Spiridon-szülőknek is volt okuk az örömre, lányuk már az ötödik találatnál tartott, 27-18-as állásnál. Ahogy a félidő elejét, úgy a végét is létszámhátrányban volt kénytelen a házigazda lejátszani, de egy ilyen hőfokon lejátszott, és magabiztosan uralt meccs után ez különösen nem zavarhatott senkit sem – igaz, hogy a háromszoros emberhátrányt sem sűrűn láthatunk a pályán. Végeredmény: 28-23.

Ezzel a győzelemmel az ETO nemcsak hogy visszavágott a norvégiai vereségért, és lépéselőnybe került a Larvikkal szemben, de a csoportelsőséget is megszerezte.