Most sem kegyelmezett a Győr

2010. március 3. 16:38 © handball.hu

A hétvégi Magyar Kupa-döntő után a bajnokság 19. fordulójának nyitómérkőzésén is hamar elhúzott a Ferencvárostól a Győri Audi ETO KC együttese, ám ezúttal nem futottak bele nagyobb vereségbe a vendégek.

Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 4 perc

Az Aurelia Bradeanu nélkül pályára lépő hazaiak kezdték jobban a találkozót, akik a lerohanásaiknak, és Amorim bombáinak köszönhetően 17 perc alatt 12-5-re elhúztak a fővárosiaktól. A félidő derekán az ETO - talán már a hétvégi, Larvik elleni BL-rangadóra készülve - megnyitotta védelmét, ennek segítségével még nagyobbra sikerült feltornáznia az előnyét (félidő: 23-11).

A folytatásban a kispados játékosait küldte harcba Konkoly Csaba: lehetőséghez jutott Oguntoye Viktória, Deáki Dóra, Mayer Szabina, Orbán Adrienn és Planéta Szimonetta is. A Ferencváros főként Szucsánszki szép megmozdulásainak köszönhetően közelebb is tudott zárkózni. 32-27-nél a hazaiak trénere időt kért, és csapata ezután már Tomorival kiegészülve folytatta a mérkőzést. Azonban ez az összeállítás sem bizonyult annyira hatékonynak, hiszen a feljavuló teljesítményt mutató Pastrovics folyamatos hárításainak köszönhetően tovább csökkent a különbség. Ennek ellenére a hazaiak győzelmét semmi sem veszélyeztette. Végeredmény: 36-31.

Serdülő mérkőzés: Győr - Ferencváros 29-28
Ifjúsági mérkőzés: Győr - Ferencváros 37-21