Újra kikapott a címvédő

2010. február 21. 18:35 © handball.hu

A Bajnokok Ligája e heti utolsó találkozóján az Oltchim fogadta a Viborgot. Az első félidő végén a hazai csapat vezetett négy góllal, a meccs végére egy maradt az előnyből, így Kapronca után Râmnicu Vâlceában is vereséget szenvedett a címvédő.

Bajnokok Ligája, középdöntő, 2. csoport, 3. forduló
CS Oltchim Rm. Vâlcea
27 (16)
Viborg HK
26 (12)
Râmnicu Vâlcea, Traian Sportcsarnok, 2000 néző
Játékvezetők: Raluy, Sabroso (spanyolok)
Piros lap: Vărzaru (39. p.)
A Bajnokok Ligája majd' kéthetes szünete előtt forró hangulatban kezdődött el az Oltchim Viborg elleni mérkőzése a Râmnicu Vâlcea-i Traian Sportcsarnokban. A első percekben Althaus és Lunde-Borgersen lövésével a vendégek vezettek, ám az Oltchim hamar megfordította az eredményt, és tíz perc alatt háromgólos előnyt gyártottak (16. p.: 9-6). A Viborg azonban hipp-hopp ledolgozta hátrányát, és kiegyenlített, viszont ekkor ismét a hazaiak percei következtek.

Jakob Vestergaard edző 12-10-nél időt kért, ez megzavarta, gólképtelenné tette a románokat, így Vărzaru és Lunde-Borgersen három perc alatt kiegyenlített. Az első félidő utolsó perceiben ismét az Oltchim brillírozott, így Manea, Stanca, Neagu és Beşe góljaival négy gól lett a szünetre a hazai előny.

A térfélcsere után megpróbált volna közelebb férkőzni a Viborg, de ebbe többen is „beleszóltak”: például Stanca, amikor a 36. percben szemfülesen lőtt szabaddobásgólt a kilencesről Lunde Haraldsen hálójába (19-15), vagy a két játékvezető, amikor a 39. percben egy maximum kétpercet érő lökésnél piros lapot osztott ki Vărzarunak. Így azonban végre pályára léphetett Kovacsicz Mónika, míg Szűcs Gabriella nem játszott ezen a meccsen.

Hiába minden, a Viborg mégis fel tudott zárkózni Mikkelsen és Skov lövéseivel (43. p.: 21-19), ekkor azonban újabb érvágás következett a vendégeknél: Vizitiu támadásban rosszul érkezett a földre, összeütközött Althaus korábban már sérült, jobb térdével, és a német beálló így súlyosnak tűnő sérülést szenvedett a 47. percben.

Az Oltchimnak ebben az időben három-négy gólos előnye volt, Kovacsicz az 50. percben betalált végre a jobbszélről (24-22), aztán újabb öt perccel később Mikkelsen és Popović góljai hihetetlen izgalmakat hoztak a hazai szurkolóknak (26-25). Neagu találata után Vestergaard kikérte második idejét is, a nyolcadik találatát szerző Popović gólja után pedig Radu Voina nyugtatta a lányokat (27-26), de a lehetőséget elpuskázták, ezért a Viborg támadhatott az utolsó fél percben.

A vendégek azonban – ahogyan a mérkőzés több periódusában, – most sem találták meg a lyukat a román védőfalon, és a montenegrói sztár időntúli szabaddobása sem sikerült, így a végeredmény 27-26 maradt.