Do Nascimento nem volt elég

2010. február 20. 12:38 © handball.hu

A Bajnokok Ligája középdöntőjének harmadik fordulójában két pontnélküli csapat viadalából a Dinamo jött ki győztesen, annak ellenére, hogy a Hypo csapatában Do Nascimento tizenhárom gólt lőtt.

Bajnokok Ligája, középdöntő, 2. csoport, 3. forduló
HK Dinamo Volgográd
27 (15)
Hypo NÖ
21 (11)
Volgográd, Dinamo Sportcsarnok
Játékvezetők: Nikolić, Stojković (szerbek)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 6 perc
Volgográdban ma két pontnélküli csapat találkozott. Az első félidőben Do Nascimento lőtte az első gólt, de csak 0-1-nél és 1-2-nél tudott vezetni a vendég csapat. A másik oldalon Szedojkina kapus találatával először vezetett a Dinamo, majd Kocsetova és Hmirova góljaival húzott el az ellenfél. Ha nincsen Rotis-Nagy egy, és Kirsner két gólja az utolsó négy percben – amelyekkel mínusz hétről zárkózott fel a Hypo –, akkor csak a brazil jobbszélső lett volna eredményes az első harminc percben. Félidőben: 15-11.

A meccs második részében sem tudott sokat újítani a Hypo. A Dinamo ismét jobb volt, újra elhúzott hét góllal, és Do Nascimento mellett alig lehetett találni pontosan lövő Hypo-játékost. Az eddigi góllövőkön kívül két másik brazil, De Moraes, majd Piedade is betalált egy-kétszer, ám a Kocsetova-Hmirova-Levina hármas ma megállíthatatlan volt a gólgyártásban. A vendégeknek esélyük sem volt arra, hogy közelebb férkőzzenek, így a végeredmény 27-21 lett.