Parázs meccsen döntetlen

2010. február 20. 18:35

Az NB I. 18. fordulójának szombati mérkőzésein az FKC ikszelt Dunaújvárosban, az FTC hat góllal verte a Siófokot. A DVSC a Hunniát, a HNKC pedig a Kiskunhalast páholta el.

Piros lap: Bernatavičiūtė (3. kétperc)
A mérkőzés elején egymás mellett meneteltek a felek, ám a negyedik perctől sorozatban négy gólt lőttek a vendégek, s elhúztak. Rapatyi Tamás időkérése nem sokat segített, hiszen ettől kezdve szinte végig három-négygólos előnyben járt az FKC, amely meg is maradt a félidőre (14-18).

A második félidőben tovább növelték előnyüket a fehérváriak; három perc alatt hétre nőtt a különbség (14-21), ám feltámadtak az újvárosi lányok, és öt perc alatt ledolgozták ezt a hátrányt. Néhány perccel később már hárommal vezettek a hazaiak, de nem sokáig, mert a Fehérvár is kiegyenlített, majd fordított.

A meccs utolsó tíz percében elfelejtettek védekezni a csapatok, a gólpárbajban végül döntetlen született. A történet vége lehetett volna egygólos újvárosi győzelem, mert az FKC ellen – vitathatóan – időntúli szabaddobást ítéltek a játékvezetők hétméteres helyett. A végeredmény 36-36.

FTC-RightPhoneSiófok KC 32-26 (15-11)
Budapest, Olimpiai Központ Sportcsarnok, 600 néző
Játékvezetők: Ágnecz Tamás, Sipos Ottó
Az FTC gólszerzői: Szucsánszki Zita 10(8), Dajka Bettina 6(1), Trufán Noémi 5, Balogh Barbara 4, Berta Melinda 3, Szádvári Krisztina 2, Kenyeres Fanni 1, Szamoránsky Anikó 1.
A Siófok gólszerzői: Kovács Adrienn 8(5), Barna Éva 6, Szűcs Viktória 3, Valovics Nóra 3, Sterbik Andrea 2, Szepesi Ivett 2, Bloj Teodora 1, Nagy Renáta 1.
Kiállítások: 12, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 9/9, ill. 6/5.

DVSC-KORVEXHunnia KSK 52-14 (28-8)
Debrecen, Hódos Imre Rendezvénycsarnok, 805 néző
Játékvezetők: Tóth István, Ungvári Sándor
A DVSC gólszerzői: Bogdanovic Annamária 10(1), Hornyák Dóra 7, Dakos Noémi 6, Csáki Viktória 6, Juhász Gabriella 6(1), Szalai Babett 5, Szabó Valéria 4, Lovric Ivana 3, Bognár Barbara 3, Karalyos Orsolya 1, Slakta Petra 1.
A Hunnia gólszerzői: Lázár Szilvia 3, Klug Ivett 2(1), Rózsahegyi Kitti 2, Horváth Mónika 2, Ökrös Bernadett 2, Uhrin Zsófia 1, Bodó Dorottya 1, Selenka Szilvia 1(1).
Kiállítások: 8, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2.

ASA-Consolis HNKCKiskunhalas NKSE-Bravotel 37-22 (20-12)
Hódmezővásárhely, Balogh Imsi Sportközpont, 400 néző
Játékvezetők: Kolarovszki Zoltán, Szabó Imre
A HNKC gólszerzői: Tamás Krisztina 6, Sopronyi Anett 6(1), Koroknai Viktória 6, Kudor Kitti 6, Wolf Alexandra 6(1), Fülöp Andrea 4, Zsuzsa Vivien 1, Gaál Adrienn 1, Varga Dóra 1(1).
A Kiskunhalas gólszerzői: Csendes Edit 5(4), Budecevic Marina 4, Kokas Viktória 3, Tamás Melinda 3, Kárpáti Katalin 2, Szűcs Nikolett 2, Virág Erika 2, Juhász Dóra 1.
Kiállítások: 14, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/4.

Azt már a meccs előtt tudtuk, csakis a különbség, és nem a győzelem lehet kérdéses a HNKC Halas elleni hazai bajnoki mérkőzésén. Ennek ellenére az első 20 percben jól tartották magukat a Bács megyeiek, a házigazdák ezt követően kezdtek elhúzni és tettek szert már a szünetre magabiztos előnyre, 20-12.

A "csipkevárosiakon" az sem segített, hogy a Veszprém egykori legendája, Éles József ült a kispadjukon, gólt nem dobhatott játékosai helyett... A második játékrészben (is) zsinórban lőtték a szebbnél szebb gólokat a vásáhelyiek, és az 53. percben már 18(!) volt közte: 35-17.

Dankó Ervin a fiataloknak is bizonyítási lehetőséget adott, akik ügyes megoldásokkal hálálták ezt meg. De 50 percig - már a Magyar Kupa négyes döntőjére gondolva - kezdőjét játszatta a fiatal szakember. A más sebességen és színvonalon kézilabdázó ASA-Consolis megérdemelten győzött 37-22-re.

Dankó Ervin: – Egy célunk volt, minél gyorsabb és határozottabb játékot produkálni, és ennek a lányok megfeleltek. Minden körülmény adott volt ehhez a sikerhez.

Éles József: – Várom azt a pillanatot, amikor valaki ellen végre komplett csapattal tudunk felállni.