Lélekből fordítva hozta pontjait a Győr

2010. február 6. 16:48 © handball.hu

A BL-középdöntőkör első összecsapását hazai pályán játszotta a Győri ETO a szlovén Krim ellen, ahol egy hatalmas harcban, hatgólos hátrányból fordítva tartotta otthon az első pontjait.

Bajnokok Ligája, középdöntő, 1. csoport, 1. forduló
25 (11)
RK Krim Mercator
23 (14)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 2800 néző
Játékvezetők: Nielsen, Lorentzen (dánok)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 2 perc

A találkozóra egy nagyjából hatvan fős szlovén szurkolótábor érkezett, aki a tőle megszokott lelkesedéssel, és hatalmas dobszóval segíti lányait. Konkoly Csabának igaza lett, a gyomorpanaszai miatt a héten gyengélkedő Andrea Lekić-et valóban nevezte a mérkőzésre Marta Bon vezetőedzőnő.

Előretolt ETO-védekezéssel, és egy kimaradt Zácsik-helyzettel kezdődött a meccs: Pálinger résen volt ugyan, de két gyors ziccer-értékesítéssel 2-0-ról egyenlített az ellenfél. Görbicz büntetője kimaradt, amit utána labdaszerzéssel kompenzált, de a gyors lefutás nem sikerült. Bodnyeva második találatával a kilencedik percben már a Krim vezetett (3-4). Innentől az előny hol ide, hol oda billent (5-4, 5-6). Tucatnyi perc után Kovacsics Anikó lépett pályára, Görbicz Anita pedig a balszélre támadásban. A Ljubljana támadásbeli hatékonysága egyre csak javult, és a frissen beállt játékosai is rögtön fel tudták venni a meccs ritmusát, Verheljuk pedig egymaga is ezer százalékon pörgött (19. perc: 7-10).

Velük ellentétben a dán bírópáros láthatóan nehezen vette a tempót, rendre késve intézkedtek és ítélkeztek, vagy épp a gólszerzés közepébe fújtak bele. 7-11-nél egyre komolyabb slamasztikába kerültek a győriek, akiknek több előző támadása is belemenés miatt hiúsult meg, ráadásul az elején szép gólokat szerző Amorim is most sorozatban hagyta ki a helyzeteket (27. perc: 9-13). Ekkor Kovacsics találatai tartották az ETO-t. Félidőben: 11-14. A szünetben valami nagyon okosat kell Konkoly Csabának kitalálnia, hogy itthon tartsa csapata a két pontot.

A hazaiak álmosan érkeztek vissza a folytatásra is, és egyre csak a vendéggólok száma szaporodott (35. perc: 11-17), hiába kiabálta a győri szurkolótábor az „Ébresztő!” – rigmust. Hornyák és Spiridon aztán megszerezte a játékrész első kisalföldi találatait, aztán érkezett Vérten is, így az emberelőnyös idő jól sült el (38. perc: 14-17). Grubisic egyelőre nem mutatott annyit a szlovén kapuban, mint az első harminc percben ott álló Stefanisin. Az ETO kettőre zárkózott, és a 41. percben már a mínusz egyért támadhatott, ám a helyzet belemenéssel végződött, a túloldalon pedig Zácsik vette be Pálinger kapuját. Szerencsére a következő kísérlete hétméteresből nem jött össze.

A 46. percben Vérten emberhátrányból hozta fel együttesét az egygólos hátrányra, majd Bradeanu kínai figurára játszva egyenlített (47. perc: 20-20). Görbicz röviddel ezután megszerezte a vezetést, aztán következhetett Pálinger bravúrja. A felgyorsult tempójú győri játékkal egyáltalán nem tudta már a dán páros tartani a lépést, és ez segíthetett abban, hogy nem tudták feleslegesen fékezni a játék menetét. A vendégcsapat elképedve figyelte, ahogy a Győr 11-17-ről 22-20-ra fordítja meg gyökeresen a mérkőzést, és ezután is marad még ereje harcolni a végső sípszóig.

24-22 után jött a mindent eldöntő harc. Bodnyeva gólja előtt és után is Pálinger fergeteges teljesítménnyel rukkolt elő, közte 24-23-nál büntetőt fogott. Mravíková betalált, a javunkra nem ítéltek meg egy egyértelmű belemenést, de az utolsó percbe így is kétgólos előnnyel érkeztek Görbiczék. Bodnyeva a lécre bombázta az utolsó ljubljanai helyzetet, a végső győri akció kimaradása pedig már senkit sem érdekelt. Végeredmény: 25-23.