Régi formában a Dunaújváros

2010. január 8. 18:38

„Örökrangadót” játszottak pénteken az NB I. tizenkettedik fordulójában Dunaújvárosban, ahova az FTC-RightPhone együttese látogatott. A nap másik meccsén pontot rabolt a Hódmezővásárhely a Békéscsabától.

Kiállítások: 14 perc Kiállítások: 6 perc
Piros lap: Takács F. (3x2 perc)Piros lap: Pastrovics (ütésért)

Nem túl jó előjelekkel kezdte a találkozót a tabella ötödik helyén álló vendégcsapat, hiszen több kulcsembere (többek között Balogh, Berta és Kenyeres) nélkül volt kénytelen pályára lépni az összes „régi” játékosával (Radulovics, Ferling, Nagy, Gáspár) kiálló hazaiak ellen.

Hatalmas lendülettel esett neki ellenfelének a Dunaújváros, elsősorban Ferling és Nagy Ivett remek játékának, valamint Radulovics hidegvérű büntetőinek köszönhetően, míg a másik oldalon rengeteg pontatlan lövés és technikai hiba jellemezte a játékot, egyedül az egyre jobb formába lendülő Szádvári és a válogatott formáját őrző Szucsánszki próbált lépést tartani az ellenféllel. Hiába próbált Elek Gábor együttese többször is felzárkózni, az újvárosiak folyamatosan őrizék, növelték előnyüket, mely a félidőre ötgólosra hízott.

A szünet után ott folytatta Rapatyi Tamás együttese, ahol abbahagyta: lendületes, gyors játékkal szinte állva hagyta a népligetieket, akik továbbra is rengeteg helyzetet puskáztak el. Már-már úgy tűnt, el is dőlt a találkozó, de néhány hazai pontatlanság és kiállítás jóvoltából többször is felzárkózott a Fradi, de egyenlíteni nem tudott, hiszen a Dunaújváros a régi időket idéző játékkal folyamatosan kézben tartotta a találkozót. Az utolsó tíz percre így ötgólos előnnyel érkeztek Ferlingék, amit az egyre jobban széteső FTC már nem tudott ledolgozni, a végeredmény pedig 37-33 lett.

A nap másik mérkőzésén:

ASA-Consolis HNKC - Mondi-Békéscsabai ENKSE 24-24 (11-13)
Balogh Imsi sportcsarnok, 700 néző
Vezette: Baranyi Antal, Szloska Krisztián
ASA-Consolis-HNKC gólszerzői: Koroknai Viktória 11(8), Ghionea Renata 4, Kudor Kitti 3, Sopronyi Anett 2, Fülöp Andrea 2, Wolf Alexandra 2
Mondi Békéscsabai ENK SE gólszerzői: Nikolayenko Olha 8(3), Kovács Anna 4, Szekeres Klára 2, Rácz Emese 2, Kelemen Éva 2, Bódi Bernadett 2, Tóth Katalin 2, Takács Bernadett 1, Cifra Anita 1
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 10/8, ill. 4/3

Tükörfélidőkkel döntetlen, 24–24. Az első játékrészt a vendég Békéscsaba, a másodikat a házigazda Vásárhely nyerte 13–11-re. A találkozó előtt Dankó Ervin, a HNKC vezetőedzője az eredményre nem akart tippelni, de végig lelkes játékot, küzdést várt övéitől. Abban nem (illetve abban sem) volt hiány. A hangulatról pedig eleinte a csabai B-közép gondoskodott, de idővel a hazai drukkerek is egyre jobban belemelegedtek.

A meccs elején az ASA-Consolis vezetett, a 10. percben billent át először a mérleg nyelve, s pillanatok alatt háromegységnyi előnyre tettek szert a viharsarkiak. A két-három gólos előnyt az első félidőben tulajdonképpen végig megőrizték Nyikolejenkóék, a hazaiak pedig sajnálhatták, hogy az első két büntetőt kihagyták. Az „ítélet-végrehajtásra" harmadikként vállalkozó Koroknai Viktória már magabiztosan értékesítette a heteseket.

Fordulás után is úgy tűnt: a csabaiak érvényesítik a papírformát – valljuk meg, Szekeresék számítottak inkább esélyesnek –, és ha szoros, kiélezett csatában is, de megnyerik az összecsapást.

Fotó: Héjja Tamás (Fotoprizma)
Az eszközökben sem válogattak, keményen, olykor kíméletlenül védekeztek, de a hátsó alakzat a hazai oldalon is szigorúan, jól zárt. A látogatók bizonytalankodásait kihasználva fokozatosan ledolgozta háromgólos hátrányát a Vásárhely, egyenlített, majd az 52. percben Ghionea révén a vezetést is megszerezte: 21–20. Amikor alig volt hátra két perc a lefújásig, már 24–21 virított az eredményjelzőn. Az utolsó másfél percet azonban emberhátrányban játszotta végig a hazai együttes, és a rutinos vendégek ezt kihasználva egyenlítettek.

Mindkét szurkolótábor ünnepelte kedvenceit, s a hazaiak közül feltétlenül ki kell emelni Koroknait, aki lelkesen, jól és nagyon eredményesen kézilabdázott. Biztos látta ezt a vendégek mestere, a szövetségi kapitány Mátéfi Eszter is, aki igazságosnak nevezte az eredményt:

"Igazságos döntetlen született, bár a végjátékban emberelőnybe kerültünk, így sikerült megmentenünk egy pontot. Voltak gyengébb teljesítményeink, a második félidőben pedig átvették a vezetést. Csalóka a Vásárhely jelenlegi helyezése a tabellán, mert a kezdősora kifejezetten jó játékosokból áll, és az edzőváltás is jótékony hatással bírt. Örülök az egy pontnak, és a Veszprém elleni mérkőzésünket meg kell nyernünk, ez a következő feladatunk."

"Nagyon örülünk a döntetlennek, hiszen a második félidőben sikerült megszorítanunk ellenfelünket. A lányok jobb teljesítményt nyújtottak, mint azt a mérkőzés előtt reméltem. A kapuban Abramovics, valamint bal szélen Koroknai Viktória kiemelkedőt nyújtott, védekezésben az egész csapat jól működött együtt. Nem szabad csalódottnak lennünk, úgy kell felfogni, hogy nem elvesztettünk, hanem nyertünk, szereztünk egy pontot. Az a legfontosabb, hogy csapatként „visszajöttünk" a bajnokságba – fogalmazott a találkozót követően Dankó Ervin, a HNKC vezetőedzője.