Éremmel utaznak haza a norvégok

2009. december 20. 9:08 © handball.hu

A 2009-es világbajnokság bronzmérkőzésén a tavalyi macedóniai Eb két döntőse, Spanyolország és Norvégia feszült ismét egymásnak. A középdöntőbeli összecsapásuk után most is a norvégok örültek a végén.

Világbajnokság, bronzmérkőzés
Spanyolország
26 (9)
Norvégia
31 (15)
Kína, Nancsing, 3750 néző
Játékvezetők: Marina, Minore (argentinok)
Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 14 perc

A két csapat legutóbb december 15-én, a középdöntőben találkozott egymással Szucsouban, akkor három góllal a norvégok bizonyultak jobbnak. Az a mérkőzés a csoportelsőségről döntött, ennek a mai csatának pedig még ennél is komolyabb a tétje.

Minden újságírót meglepett a helyszínen a bronzmeccs játékvezető párosa, nem találtunk rá annál logikusabb magyarázatot, mint hogy a következő világbajnokság rendezője Brazília, és ezért gesztusként tett ide az IHF egy dél-amerikai bírópárost. A helyszínen lévő magyar szurkolók teljes lelkesedéssel biztatták a norvég együttest.

Nagyon sok hibával indított mindkét válogatott, nem tudni, hogy az eddigi lelkesedésük tűnhetett-e el erre a meccsre, vagy az éremszerzés tétje nyomasztotta őket. Nemhogy a gólszerzés, de nem egyszer a kapu eltalálása is túl nagy feladatnak bizonyult mindkét félnek. 3-2-es, majd 4-3-as vezetés után a spanyolok behúzták a féket, a norvégok pedig Frafjord vezérletével a 17. percre 4-9-re megléptek. Duenas időt is kért gyorsan, de a változás helyett Herrem és Loeke találatai következtek. A spanyoloknál eltűnt a híres jó védekezés, támadásoknál csak keresték egymást a pályán, a norvégok pedig a vérszagot megérezve le is csaptak áldozatukra (27. perc: 7-15). A fő gond az volt, hogy Mangue ezúttal nem tudott vezéregyéniség lenni, mert az ellenfél ne hagyta őt kibontakozni, és senki más sem adódott, aki ezt a szerepet magára tudta volna vállalni. Félidőben: 9-15.

A szünet után egy bátrabban támadó spanyol csapat tért vissza, de a gólok mennyiségének növekedése a másik kapuban is hasonló intenzitással zajlott. Az argentinok előszeretettel osztogatták a kétperces büntetéseket, és ebből a szórásból még a téves ítélet miatt reklamáló norvég hálóőr, Haraldsen sem maradhatott ki, ami után percekig állt a játék, és az egész lelátó egy emberként ordított a bírókkal. A nagy fejetlenségben Aguilarék magukra találtak, jött egy nagy oda-vissza eső gólzápor, majd mindkét csapat tehetetlen maradt (47. perc: 20-24). Időközben Breivang a lendülettől túlrohant a pályán, egyenesen a handball.hu egyik fotósának. A spanyoloknak többször is volt lehetőségük négy gól alá tornázni a hátrányukat, de Herremék ezt mindannyiszor megakadályozták (58. perc: 25-29). Alberto záró találata után végül öttel, 26-31-re nyert Norvégia, és szerezte meg a torna bronzérmét.

4-3 Pinedo
2 perc: Breivang
2 perc: Martín
4-4 Frafjord
4-5 Stange
4-6 Lunde-Borgersen
2 perc: Mangue
4-7 Herrem
4-8 Frafjord
4-9 Lunde-Borgersen
Időkérés: Spanyolország
4-10 Herrem
4-11 Loke
2 perc: Larsen

14-20 Begona Fernandez
2 perc: Begona Fernandez
14-21 Lunde-Borgersen
15-21 Cuadrado
15-22 Frafjord
2 perc: Pinedo