Kényelmes játékkal

2009. december 13. 12:50 © handball.hu

Norvégia a tegnapi rohanás után ma egy pihentetőbb ellenfelet kapott Kína személyében. Egy félidőnyi játék után nyolcgólos előnyt tudhatott a zsebében, a végén pedig plusz tizenöttel zárt.

Világbajnokság, II. középdöntő-csoport, 2. forduló
Kína
19 (10)
Norvégia
34 (18)
Kína, Szucsou, 200 néző
Játékvezetők: Brunovský, Canda (szlovákok)
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 2 perc

Alaposan magukhoz tértek az ezúttal Urne és Haraldsen nélkül kiálló norvégok a Dél-Korea elleni hidegzuhanyból, hiszen a ma már nyoma sem volt rajtuk a tegnapi nap eseményeinek. A bemelegítésre várakozva tánccal, a bemutatás előtt pedig egyesek vívó mozdulatokkal múlatták széles mosolyokkal az arcukon az időt. A mérkőzés is hasonló hangulatban vette kezdetét, ahol Riegelhuth indította a fonalat, és javarészt ő is húzta azt tovább (10. perc: 2-6). Azt előre sejteni lehetett, hogy Kína személyében nem egy nehéz kaliberű rivális vár rájuk, de a negyed óra alatt kapott mindössze két akciógól akkor is jó mutató (4-9). A házigazdák többségében átlövésekből kísérleteztek, védekezésükben pedig hol a hatos falat, hol az 5-1-et alkalmazták. A skandinávok jól játszottak be szélre és beálló pozícióba is (26. perc: 8-15). Li Weiwei hiába lapátolta össze csapata góljainak felét, ez is nyolcgólos hátrányt jelentett együttesének Stangéék ellen. Félidőben: 10-18.

A pihenőről igencsak úgy tűnt, hogy csak egy válogatott tért vissza fejben is a pályára, és nem nehéz kitalálni, melyik volt az (40. perc: 10-26). A kínai szövetségi kapitány próbált némi tüzet csiholni alakulatába, kicsit átvariálta a védelmet, ami ugyan a norvégok gólszaporulatát egy kis időre megállította, de a rossz támadásokkal szemben nem volt ellenszer. Ma Ling vette be először Pedersen kapuját, erre tizenhat percet kellett várni. Ezután ugyan kicsit sűrűsödtek a találatok, de a lényegen ez már nem sokat változtatott, csak a csarnokban szurkoló szervezőknek okozott némi vigaszt (55. perc: 15-31). A mérkőzést végül csak Alstad két másodperccel a lefújás előtti kiállítása miatt nem emberhátrányban befejező Kína - a románok ellen elszenvedett huszonegy gólos vereséget követően – ezúttal tizenöttel maradt alul riválisával szemben.