7(1)
5
Hétméteresek: 3/3 Hétméteresek: 7/4
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 6 perc

A csoportkört követően Hergeirsson Kristine Lunde-Borgesentől búcsúzott, és helyére Siri Seglemet állította csereként csatasorba a folytatásra. A mai találkozón pedig Terese Pedersen és Renate Urne neve nem került a játékoslistára.

Jól kezdett a norvég válogatott, magabiztosan, a tőle megszokott precizitással szerezte találatait és védekezett. A koreaiaknak majdnem hat percet kellett várniuk, míg végre bevehették Haraldsen kapuját (1-3). Amint ráéreztek az ízére, alaposan bele is húztak, és gyorsan be is hozták a hátrányt, Yu átlövéseinek köszönhetően. Kim Ona harmadik gólja már a vezetést hozta csapatának (17. perc: 7-8). Nostvoldék kétségbeesetten futottak az eredmény után (25. perc: 9-11), ami nem volt könnyű a nyitott védekezést profin bemutató ellenféllel szemben. Az utolsó három perc viszont kiválóan jött össze nekik, és azzal a 3-1-es szériával behúzták az első félidőt (14-13).

A második játékrészt emberhátrányban kezdő Korea ügyesen kivédekezte ezt az időszakot, amihez nagyban hozzájárultak Lee kapus bravúrjai is. Szinte gyanez történt 16-13-nál is, fordított szituációban, mikor harminc másodperc híján ezt kettős hátrányban tették meg a norvégok. Kim Ona és Yu is fontos büntetőt hagyott ki a felzárkózás közepén, így pedig egyre nehezebbé vált a helyzetük (42. perc: 18-15). Moon és Yu nagyszerű játékával viszont nem volt megoldhatatlan a feladat.

Az ötvenharmadik percben újra egálra állt a meccs, majd Yu újabb gólja után már Koreánál volt az előny (23-24). Azonban Norvégia újra fordított, (57. perc: 25-24). Az izgalmak tovább fokozódtak. 26-26-nál, az 59. percben egy rossz indítás miatt kimaradt egy koreai támadás, a túloldalon Nostvold belőtte. Erre duplán jött az ázsiai reakció, az utolsó norvég támadásnál pedig öt másodperc maradt, a kapus helyetti mezőnyjátékos-behozatallal sem sikerült a gólszerzés. A kapura lövésnél kipattant a labda, amit Riegelhuth ugyan összeszedett, de az ő lövése is a kapufán csattant. Végeredmény: 27-28.