Munkás pontok

2009. november 19. 17:24 © handball.hu

A Hollandia elleni összecsapással Magyarország is megkezdi a Pannon Kupa küzdelmeit. A félidőben hárommal vezettek a lányok, a végére ebből kettő maradt, ám sajnos sérültjeink is születtek...

Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 14 perc

Szucsánszki és Tomori találataival 2-0-lal nyitotta a meccset az ezúttal Pastrovics és Vérten nélküli magyar válogatott, akit a nyolcadik-kilencedik percre Lamein, Van der Heijden és Snelder találataival alaposan meglepett Hollandia (3-5). A szövetségi kapitány időkérése után két gyors góllal egyenlítettek a lányok, ráadásul eközben a hollandok erőteljes védekezése sem maradt megtorlatlanul, és jöhetett újra a magyar vezetés (12. perc: 7-5).

Sajnos nem lehet azt írni, hogy azt a vezetést, mely a végső sípszóig kitartott, hiszen 9-9 után újra fordult a kocka, s emellett emberhátrányban futhattunk az eredmény után. Közben a karját fájlaló Vincze is kiesett átmenetileg a játékból, jött azonban a helyére Kovacsics, aki rögvest gólokkal is segítette a csapatot (25. perc: 13-12). Az első játékrészt emberhátrányban, ám háromgólos előnnyel zárták a Mátéfi-tanítványok (16-13).

A pihenő után Bogdanovics és Balogh csatlakozott a társaihoz, míg a hollandok a kapuscserében bíztak, és 20-17 után nálunk is jöhetett Herr helyére Triffa. Balogh szerencsétlen esése után az ijedtség nagyobb volt, mint a fájdalom. Burrekers meglepetésre besegített a gólgyártásba, méghozzá egész pályáról talált be Triffának. 21-18 után újra sötét percek következtek, és a 45. percben újra egálra alakult a meccs (22-22).

A kapuba visszatért Herr, hátha hozhat némi megújulást. A következő támadásnál viszont aláfordult Kovacsics bokája, majd Szabót találta arcon egy erős holland lövés, utóbbi nem volt szerencsére komoly. A fiatal ellenfél rendre emberhátrányba került, de ez nem fogta vissza vérmes reményeit. 23-22-nél a magyar együttes újított, és lépett meg 27-23-ra, Herr pedig fontos ziccer-hárítással segített. Az utolsó öt és fél percre védekezésváltással küldte Mátéfi Eszter a lányokat, ezzel Van der Wisselék hirtelenjében nem igazán tudtak mit kezdeni, ezzel pedig fontos időt nyertünk, az előny pedig kitartott a végéig. Végeredmény: 27-25.