Hatásos lengyel hajrá a végére

2009. november 19. 16:19 © handball.hu

A Pannon Kupa első találkozóján Lengyelország a szintén vb-résztvevő Ukrajna ellen lépett pályára, ahol egy félidő után háromgólos hátrányból várta a folytatást, amelyben aztán kiváló hajrával egy pontot lopott ellenfelétől.

Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 4 perc

Gyors tempóval, és emiatt a szép akciók hiányával indult a Pannon Kupa első mérkőzése. Az 5-1-es védekezéssel felálló ukránok Ljapinával zavaróban megszerezték a vezetést, és az egy-kétgólos előnyt tartani tudták. A támadásbeli sikereikben az Oltchim játékosa, Pidpalova adta a húzóerőt (22. perc: 8-11). Wilamowskáék a félidő első részében még látványos blokkolásokkal és jó kontrákkal tartani tudták magukat, de a koncentrálásuk nem tartott túl hosszú ideig, és aztán egyre távolabb kerültek az egyenlítés lehetőségétől (25. perc: 9-13). Ekkor az ukránoknál már belefért némi kihagyás is, a szünetre így is maradt három gólnyi fór. Félidőben: 12-15.

A lengyel hölgyek számára a következő játékrész eleje nem hozta meg az átütő változást, míg az ő játékukon a fiatal szertelenség, addig az ellenfélnél a megfontoltság és a tudatosabb helyzetkialakítás látszott (15-20). Akaratból viszont náluk sem volt hiány, sokkal inkább a helyzetkihasználással. Manaharováék már-már a zsebükben tudták a két pontot, mikor is 18-23 után 22-24-re zárkóztak a lengyelek, a végén Kulwinska két szép találatával, majd Wilamowska is bevette az ukrán kaput (56. perc: 23-24). A békéscsabai Nyikolajenko gólja nem is jöhetett volna jobbkor keleti szomszédunk szempontjából, de kevesebb, mint egy perccel a vége előtt Byzdra egyenlített (25-25). Pidpalova lövése a kapusban landolt, a túloldali akcióból pedig már csak egy időntúli szabaddobás maradt, gól nélkül. Végeredmény: 25-25, és boldog lengyelek.