Öttel az FTC, tizenkettővel az ETO

2009. október 21. 18:35 © handball.hu

Az NB I. 7. fordulójának nyitányán egy szoros első félidő után hengerelte az ETO maga alá a Békéscsabát, míg a Fradi hazai pályán egy stabilabb összképet mutatva győzte le öttel a Fehérvárt.

Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 4 perc

A vezetőedzőt eltiltás miatt nélkülöző Ferencváros Szucsánszki irányítása alatt a félidő közepére 10-6-os vezetésre tett szert. A fehérváriaknál Vincze vállalta magára a legtöbb feladatot, de így is állandósult a három-négygólos Fradi-fór, amiből a szünetre három lett (17-14).

A hazaiak lendületét nem törte meg a pihenő: a 38. percben 23-18-ra mentek, de egy Alcoa-duplázással újra nyitottabbá vált a küzdelem. Tilinger és Bernatavičiūtė is jóval többet tett hozzá a találkozóhoz, mint az elején, míg az FTC-nél Balogh, Dajka és Trufán talált magára (53. perc: 29-25). A végén aztán egy hajtós meccset követően örülhettek a hazaiak az újabb két bajnoki pontnak. Végeredmény: 33-28.

Győri Audi ETO KC - Mondi-Békéscsabai ENKSE 27-15 (8-7)
Győr, Magvassy Mihály sportcsarnok
Vezette: Herczeg, Südi
A Győr gólszerzői: Amorim Eduarda 7(1), Kovacsics Anikó 7(2), Mravíková Katarina 5, Mayer Szabina 3, Szegedi Orsolya 2, Hornyák Ágnes 2, Vérten Orsolya 1(1)
A Békéscsaba gólszerzői: Nyikolajenko Olga 5(3), Tóth Katalin 4, Szekeres Klára 3, Kelemen Éva 2, Bódi Bernadett 1
Kiállítások: 6 ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/4 ill. 4/3

A bajnokság két éllovasának mérkőzése igazán nagy küzdelmet hozott. Az ETO 4-1-es részeredménnyel nyitott, majd a csabaiak Nyikolajenko büntető-értékesítéseivel zárkóztak 5-4-re. Kovacsics heteseket értékesített, akciógólt is lőtt, a Győr pedig így 7-4-re meglépett. A félidő utolsó perceiben volt, hogy hármas emberhátrányban támadt a házigazda, mégis meg tudott őrizni egy találatnyi előnyt a szünetre. A kevés esett gól nemcsak a jó kapusteljesítményt mutatta, hanem a mindkét oldali sok támadóhibát is. Félidőben: 8-7.

A második játékrészben már csak rövid ideig tudott partner lenni a Békéscsaba (12-10), majd ezt követően egy győri élesváltást követően szikrát sem kapott, és 17-10-re alakult az állás. Kovacsics vitte továbbra is a prímet, mellette Amorimra is lehetett számítani. Mayer találatával már tízzel vezetett az ETO (54. perc: 23-13), és innen már semmi izgulnivalója nem maradt a Magvassyba kilátogató szép számú szurkolónak. Ekkor már a keserűséget csak Amorim orrának sérülése jelentette. (Eduarda már a múlt héten, Brazília színeiben vívott, Norvégia elleni barátságos összecsapások egyikén szenvedett orrsérülést, most pedig újra ezt a testrészét érte behatás.) Végeredmény 27-15.