Könnyű edzőmeccs Bakıban

2009. október 18. 13:47 © handball.hu

A magyar válogatott ma Azerbajdzsánban lépett pályára, hogy a házigazda ellen megszerezze újabb győzelmét a 2010-es Eb selejtezőjében, és ebben az ellenfél még nehezíteni sem tudta a lányaink dolgát.

Eb-selejtező, 2. csoport, 2. forduló
Azerbajdzsán
15 (6)
31 (16)
Bakı, ABU Aréna, 800 néző
Játékvezetők: Vaidas Mažeika, Mindaugas Gatelis (litvánok)
Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 4 perc

Az azeriek két találatával kezdődött a mérkőzés, ami után a nyolcadik percig kellett várnunk a magyar vezetésre (2-3). Vincze igyekezett mindent megtenni Vérten pótlásáért, az első tíz gólunkból hármat ő jegyzett (17. perc: 3-10). Rövid idő alatt előjött a két csapat közti tudás- és erőnlétbeli különbség, a 21. percre már tízzel vezettek lányaink (3-13), akik lerohanásaival az ellenfél nem tudta felvenni a tempót. A hazai szurkolóknak semmi örülnivalójuk nem maradt, Gyerjabináék felállt védelemmel sem nagyon tudták megakadályozni a magyar helyzetek gólra váltását. Félidőben: 6-16.

A második félidőre Herr cserélte az első félórában a kapunkat védő Pálingert, valamint Orbán, Tóth Katalin és Szabó is pályára lépett: előbbiek gólokkal, utóbbi büntetők kiharcolásával hálálta meg a bizalmat (45. perc: 9-24). Hornyák első találatával tizedikként iratkozott fel a magyar gólszerzők közé, közülük Szucsánszki volt az éllovas. Az utolsó percekre Kovacsicsot is beküldte Mátéfi Eszter, akit szinte azonnal elsodort az egyik azeri, de szerencsére folytatni tudta a játékot (55. perc: 12-28). Gyerjabina úgy tűnt, mintha egymaga harcolt volna a válogatottunk ellen, ebből pedig lehet következtetni, mennyire komoly együttessel néztek farkasszemet lányaink. A végén laza, könnyed játékkal hozta a magyar válogatott a meccset, melyen 15-31-es végeredmény született.

Folytatás következik 2010. április 1-jén Svédországban.