Norvégiáé a skandináv rangadó

2009. szeptember 26. 16:52 © handball.hu

A Világkupa-házigazda Dánia együttese a címvédő Norvégia ellen szállt síkra a Románia elleni döntőbeli szereplésért. Habár a második félidőben kis időre vezettek a dánok, a végén megérdemelten a norvégok örültek.

Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 0 perc

A világbajnok oroszokat az elődöntőbe jutásért folytatott harcban megverő Dánia már az összecsapás elején jelezte, nem adná ezen a napon sem olcsón a bőrét. 4-3-a vezetésükből Riegelhuth és Edin lendítette ki a hazai együttest (14. perc: 4-6). Riegelhuth formaidőzítése tökéletesnek bizonyult, az első tíz norvég gólból hetet az ő nevéhez lehetett írni (21. perc: 6-10).

Jan Pytlick a saját, és Hergeirsson időkérését is csapata javára tudta fordítani, aki nemcsak kiválóan zárt védelmével zavarta meg ellenfelét, hanem 4-1-re a gólpárbajt is egy időre megnyerte (10-11). Norvégiának ki kellett valamit okoskodni, hogy a félidő végéig megtartsa a már minimálisra zsugorodott előnyét. Haraldsen hetest fogott, és 10-12 után jöhetett a szünet.

A pihenés ezúttal mindegyik válogatott számára csak zavaró tényezőnek bizonyult, szerencsétlen kísérletek nehezítették dolgukat, és az eddig jeleskedő Riegelhuth is sorra hagyta ki helyzeteit. A 42. percre aztán bekövetkezett, amire vágytak az NRGi Arena szurkoló: kiegyenlített alakulatuk (14-14), majd a vezetésért is támadhatott. Melgaard találatával rövid időre fordult is a kocka. A rivális azonnal reagált a szituációra, zsinórban hárommal toldotta meg Pedersen kapuját (15-18).

Egyszerűen ezen a meccsen is úgy tűnt, nem kerülhet olyan meccsszituációba Norvégia, amire nem lenne azonnal megoldása, amit a zsebéből csak előránt, és kivitelez (55. perc: 18-22). Ennek ellenére senki sem foghatta a dánokra, hogy nem tettek meg minden tőlük telhetőt, de a harcosságuk most csak a bronzéremért való csatába kvalifikációra volt elég (végeredmény: 20-24).

Figyelem, időpontváltozás! A vasárnapi döntőben 15.30-kor Norvégia Romániával találkozik, míg Dániára Németország vár a 17.30-kor kezdődő bronzmérkőzésen.