Ferencvárosi kupagyőzelem

2009. augusztus 22. 18:13

A Ferencváros már az első félidő elején lesöpörte a pályáról a Vásárhely csapatát a II. Érdi Ipartestület-kupa döntőjében, így megszerezte a serleget. A harmadik helyen a Veszprémé végzett, a negyedik az Érd lett.

II. Érdi Ipartestület-kupa, döntő

FTC-RightPhoneASA-Consolis HNKC SE 37-30 (20-12)
Érd, Treff Sportcentrum
HNKC: Király, Abramovics (kapusok), Szombati, Gaál, Zsuzsa, Ghionea 5, Kudor 8, Pomozi, Koroknai 3, Sopronyi 2(1), Fülöp 7, Wolf 4(1), Antal 1, Busi.
FTC: Gridnyeva, Szidorova (kapusok), Zsigmond, Szucsánszki 6, Kenyeres 9(3), Trufán 4, Szamoránsky 4, Szabó, Berta 3, Albert, Emberovics 6, Németh Cs. 1, Balogh Barbara 4.

Az első tíz percben döntötte el a találkozót a ferencvárosi alakulat, 10 perc után 9-1-et mutatott a kijelző, úgy, hogy a hódmezővásárhelyiek csak büntetőből voltak eredményesek. Utána volt, hogy több, volt hogy kevesebb volt közte, de a lényegi kérdések már eldőltek: a gyorsabban, koncentráltabban és pontosabban játszó FTC magabiztosan szerezte meg a kupát!

bronzmérkőzés
ÉTV-Érdi VSEVeszprém Barabás KC 21-30 (13-15)
Érd: Megyes, Richter (kapusok), Török, Szrnka 3(2), Schneck, Kőrösiné Sidó, Gálhidi, Balog Beáta 4(3), Őri 3, László 5, Gyetván 1, Pilmayer 5(2).
Veszprém: Lengyel, Hoffman (kapusok), Ábrahám 3, Veszeli 3, Gertsmár 2, Földes K. 2, Weigel 2, Koszorús 3, Földes 5, Szabadfi 2, Mocsai 2, Horváth, Polláková, Smidéliusz 4, Bognár 2.

Nem volt ekkora különbség a két csapat között, a mieink nem bírták erővel. A 45. percben még 19-20 volt az állás, de a nagy melegben elfáradtunk, sok sérülés is hátráltatta a csapatot és a veszprémiek jobban akarták a győzelmet, mi fejben is feladtuk.

Kedves László, az Érd vezetőedzője: A tornát két mérkőzésre bontom, mivel két különböző csapattal álltunk fel. A Ferencváros ellen az első félidőben egy nagyon motivált csapat volt fent, ezért az egész csapatot dicséret illeti. A második játékrészben a tudáskülönbség és a fáradtság következtében leindítottak bennünket és magabiztosan nyerték a mérkőzést. Számunkra nagyon tanulságos volt, mert kihozta hibáinkat és azokat a dolgokat is, amiket szépen tudunk végrehajtani. Helyzeteink kihasználásával kissé szorosabbá tudtuk volna tenni a mérkőzést.

Sajnos a Veszprém elleni mérkőzés előtt több játékosunk is sérülést szenvedett. Pádár a vádlijába kapott egy rúgást, Gálhidi bokája kificamodott és Németh Helga hiányát megéreztük támadásban és védekezésben egyaránt. Az átalakult csapat az első félidőben fel tudta venni a küzdelmet a megerősödött veszprémi NB I-es alakulat ellen. A játékosok erőnlétben bírták a küzdelmet, míg a második félidőben már nagyon érezhető volt a két csapat közötti erőnléti különbség. Le tudtak bennünket indítani és ebből könnyű gólokat szereztek. Sajnos a helyzeteinket nem tudtuk értékesíteni.

A felkészülés ezen szakaszában nagyon értékes volt számunkra a II. Érdi Ipartestület-kupa, mert Magyarország élcsapataival tudtunk játszani, köszönet illeti a megjelenteket, hogy eljöttek Érdre. Számunkra ezután kezdődnek igazán a tétre menő tornák, ahol azonos csoportbeli ellenfelekkel fogunk megmérkőzni, ahol az elvárás már a győzelem.

A torna legjobb kapusa: Szvetlana Gridnyeva (FTC).
A torna legjobb játékosa: Szucsánszki Zita (FTC).
A torna legeredményesebb játékosa: Renata Ghionea (ASA-Consolis HNKC SE) 13 találattal.
A torna legjobb hazai játékosa: Őri Cecília.