Csoportelsők lettek juniorjaink!

2009. augusztus 19. 18:34 © handball.hu

Az esetleges győzelme ellenére is már biztosan a középdöntő-csoportunk utolsó helyén végző spanyolok ellen játszott ma a már biztos elődöntős junior válogatottunk. A lányok újra nyertek, és csoportelsők.

Junior Európa-bajnokság, I. középdöntő-csoport, 2. forduló
Spanyolország
19 (10)
25 (12)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 1500 néző
Játékvezetők: Myykolaitis, Sniurevicius (litvánok)
A magyar csapat kimaradó játékosai: Dajka Bettina és Léránt Vivien

Az előző összecsapáson Norvégia 25-27-es győzelmet aratott Franciaország ellen, így a spanyolok ellen már csak csoportelsőség maradt számunkra kérdéses.

Nem túl hatásosan kezdtük a meccset: ellenfelünk gyorsan meglépett (7. perc: 1-4), Róth Kálmán pedig Víg helyett rögtön Janurikot küldte a pályára. Herrero Lopez sajnálatos módon ütközött össze Kovacsiccsal és Deákival, de ez a helyzet nem zavarta meg az ellenfelet, aki a kapunk előtt a magas játékosaikat ügyesen játszotta helyzetbe (10. perc: 3-6), és egyelőre az 5-1-es védekezésünk sem hozta a várt hatást. Hiába kértünk időt, úgy tűnt, a spanyolok a számukra teljesen tét nélküli meccsen felszabadultan játszhattak (14. perc: 4-9).

Herrero után Ferrer is kiesett a játékból, de ettől még sem támadásban, sem védelemben nem gyengült alakulatuk. A többszöri emberhátrányunk után kiegészülve, a 22. percre kettőre zárkóztunk (22. perc: 8-10), és a következő szinte öt percet gól nélkül megúszva, Turcsányi és Hosszu találataival egyenlítettünk, Drávai pedig megadta az újabb komoly döfést (28. perc:10-11). A pihenőig, összesen kilenc játékosunk jóvoltából – 10-12-es előnyt küzdöttünk ki.

A szünetet követően sem lett jobban közönség-kiszolgáló a mérkőzés. A magyar játékosok lövőszázaléka folyamatosan csökkent, s a harmadik negyedórát 3-4-re a hispán csapat nyerte. Egy perc nyugalma sem lehetett a csak a győzelmet elfogadhatónak tartó magyar válogatottnak, pláne hogy ellenfele nagyon távoli lövésekkel, és teljesen kisarkított szituációkból szerzett hatalmas gólokat (52. perc: 16-19).

A koncentrálásban viszont ebben a fontos fázisban a mi lányaink voltak erősebbek (56. perc: 17-22), és lassacskán el lehetett játszani a gondolattal, hogy csoportelsőként zárjuk a középdöntőkört is. A végére hatig dagadt az előny; végeredmény: 19-25.

A magyar válogatott így veretlenül érkezik az Európa-bajnokság elődöntőjébe, ahol Magyarország Oroszországgal, míg Norvégia Németországgal találkozik.