A franciák a nyolc között

2009. augusztus 16. 16:52 © handball.hu

A Franciaország – Montenegró mérkőzésen a két, egy-egy győzelemmel és vereséggel álló csapat egymás között rendezhette le a legjobb nyolc együttes közé jutás kérdését. Jobb hajrával a franciák ikszeltek és jutottak tovább.

Junior Európa-bajnokság, B-csoport, 3. forduló
Franciaország
20 (7)
Montenegró
20 (10)
Szombathely, Aréna Savaria, 300 néző
Játékvezetők: Harabagiu, Stanescu (románok)
Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 12 perc
Nagy rohanással indult a mérkőzés, ahol a franciák távoli átlövésekből voltak eredményesek, míg a montenegróiak láthatóan a kidolgozott figurákra építettek, és a védekezésük is hatékonyabb volt (7. perc: 2-5). A következő időszak kiegyenlítettebb küzdelmet hozott, és mindkét oldalon rengeteg pontatlanságot. 5-8-nál mintha csak beragadt volna az eredményjelző, innen Knezevic harmadik találata jelentette a kilendülést (18. perc: 5-9).

A francia időkérés után sem javult sokat egyik alakulat támadásbeli hatékonysága sem, ráadásul Manach még a kiharcolt büntetőt is a kapu mellé dobta. A montenegróiak a kapus helyetti plusz mezőnyjátékos beküldésével próbálkoztak, az üres kapuba pedig majdnem egy távoli gólt kaptak, de a galloknak ez se jött össze. A szünetre így a balkáni csapat vonulhatott nyugodtabban az öltözőbe (7-10).

A pihenő után mindössze annyi változás történt, hogy a nézők több gólt láthattak, mint az azt megelőző percekben. Egy kétperces kiállítást követően Lazovic korábban tért vissza, mint megengedett lett volna, ezért megkapta a harmadik kiállítását is, és végleg elhagyta a játékteret. Ezt a helyzetet nehezítette, hogy Klikovac is a kispadra kényszerült, így kettős emberhátrányban kellett tartaniuk az előnyüket (43. perc: 14-16).

A franciák egyenlítésére az 53. percig kellett várni (18-18), de a fáradt ellenfél még vissza-vissza tudott kapaszkodni. Az utolsó öt percre 19-19-es állással fordultak az együttesek, azzal a tudattal, hogy döntetlen esetén a franciák jutnak a legjobb nyolc közé. Knezevic kiharcolt hétméteresét Mehmedovic értékesítette, de szinte rögtön emberhátrányba került csapata. Briemant büntető-lövését Tatar kifogta, de gólt nem tudtak a montenegróiak szerezni. 19-20-nál, 22 másodperccel a vége előtt támadhattak a franciák, Prudhomme pedig a nyolc közé lőtte válogatottját. Végeredmény: 20-20.