Kiharcolt ötödik hely!

2009. július 5. 13:49

A hollandok ellen az állást az utolsó percekben megfordítva szerezte meg a magyar ifjúsági válogatott az ötödik helyet az Európa-bajnokságon. A dánok nyerték az aranyérmet, miután az oroszok ellen a sírból hozták vissza a meccset.

Fotó: w17euro2009serbia.com
17-es Európa-bajnokság, Szerbia, helyosztók

Mérkőzés az 5. helyért

MagyarországHollandia 35-34 (16-18)
Niš, Čair Sportcsarnok, 300 néző
Játékvezetők: Leszczyński, Piechota (POL)
Magyarország: Hajgató, Kurucz (kapusok), Tóth O. 3, Zsigmond F. 1, Takács L. 3, Tóth E. 8(6), Kovács 1, Nagy, Krizsán 3, Zsigmond V. 4, Takács F., Klivinyi 8, Mikó 4, Draxler. Edzők: Papp György, Kun Attila.
Hollandia: voor ‘t Hekke, van Dorst (kapusok), Hoekstra, van de Wiel 1, Abbingh 11, Hage 4, van der Mast 6, van der Pijl 7, Kornet, Malestein, Schoenaker, Zwinkels, Knippenborg, Polman 5. Edzők: Carolien Brandriet, Monique Tijsterman.
Hétméteresek: 7/6; 3/3.
Kiállítások: 8 perc; 4 perc.

Az ötödik helyért folyó mérkőzésen a magyar lányok kezdtek jobban, 2-0-ra majd 4-2-re vezettek. 6-6 után a hollandok átgázoltak rajtunk, lerohanásaik a gyorsvonat sebességét idézték, ám felállt fal ellen nem tudtak mit csinálni. Azonnal kihasználták minden hibánkat, már az első játékrész közepén jelentős előnyt szerezhettek volna, de kapusaink többször kisegítették a védelmet, elöl pedig fontos gólokat lőttünk, így csak kétgólos előnnyel fordulhattak a hollandok.

A második félidőben percek alatt ötgólos előnyt szereztek, de úgy látszott, hogy nem bírják a saját maguk által diktált iramot, már lerohanásból nem tudtak gólokat elérni, mert jól visszazártak lányaink. Szép lassan kiegyenlítettünk, de új erőre kapott ellenfelünk, zsinórban lőtt három találatuk azt jelentette, hogy az utolsó tíz percet 31-28-as vezetésükkel kezdhették.

A magyar válogatott azonban most sem omlott össze, az 57. percben átvettük a vezetést, sőt, amikor a holland edző időt kért, 35-33-at mutatott az eredményjelző nekünk. A mérkőzés ezen szakaszában Hajgató mindent védett, ami kapura ment, taktikus, megfontolt támadás-vezetésünknek köszönhetjük és nem utolsó sorban a lányok óriási szívének, küzdeni tudásának, hogy megnyertük ezt nagyon kiélezett mérkőzést.

A mérkőzés legjobb magyar játékosának a nyolc gólt szerző Tóth Esztert választották, a hollandok legjobbja Estevana Polman lett.

Papp György: Büszke vagyok csapatomra, edzőkollégám nevében is köszönöm minden játékosnak, aki a felkészülésen részt vett, a hozzáállását, munkáját. Akik most nincsenek velünk, tudniuk kell, hogy az ő segítségük nélkül nem tudtunk volna ilyen eredményt elérni. Az elmúlt két évben ki ezt, ki azt tett a csapatért, köszönöm mindenkinek, aki segített bennünket.

Forrás: Tóth Ferenc, a válogatott technikai vezetője

Gratulálunk a magyar lányoknak és a szakvezetésnek az Eb ötödik helyének megszerzéséhez!