1
2
Hétméteresek: 5/2 Hétméteresek: 5/3
Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 6 perc
Az első összecsapáson Simonyban 9-11-es félidőt követően 21-22-es magyar győzelem született.

A magyar csapatból ezen a találkozón Kovacsicz Mónika és Szűcs Gabriella, míg a szlovákok Patricia Puskásová és Terezia Szöllösiová nem lett nevezve.

A mérkőzés még kezdetét se vette, a törlőknek máris dolguk akadt a vendégkapu előtt, ahonnan a lelátóról bejuttatott sörfoltokat kellett eltakarítani. Vérten és Tóth Katalin találatai mellet a szlovákok nem tudtak értékelhető akciót bemutatni, mikor eljutottak a kapunkig, ott Herr állta útját további terveiknek. A látványosan feljavult védelmünket közel hét perc után tudta először az ellenfél Stuparicová jóvoltából áttörni, és azt gólra váltani (4-1), de ez sem hozta meg számára a fordulatot, hiszen jöttek a villámgyors hazai támadók (9. perc: 7-1). Valószínűleg Popluhar mester sem ilyen startra számított, rögtön időt is kért, hogy megpróbáljon elejét venni az együttesén eluralkodó tehetetlenségnek.

Válogatottunk ötletgazdagon, és kitűnő hangulatban kézilabdázott, sőt, kimondhatjuk, játszott csak kihívójával. Habár az első hétméteres mindkét alakulatnál kimaradt, több közös vonást nem igazán lehetett a két nemzeti csapat eddigi teljesítményében felfedezni (17. perc: 11-3). A hamarjában esett két szlovák gól után Imre Vilmos is kiosztotta tanácsait lányainak, majd Szucsánszkit küldte pályára, aki azonnal bevette az eddig sem jeleskedő Grandtnerova kapuját.

Északi szomszédaink lassan magukhoz tértek az első percek döbbenetéből, és négyre olvasztották hátrányukat (21. perc: 12-8), de a két Tóth-lány és Szucsánszki megnyugtatta a kedélyeket (25. perc: 16-9). A szünetig hátralévő rész sem tartogatott már izgalmakat, így az első mérkőzéshez képest jóval megnyugtatóbb előnnyel vonulhattak a lányaink a néhány perces szusszanásra (félidőben: 18-11).

A második félidő kezdetén ellenfelünk összeszedte magát: a védelmük – melyet előre toltak - feljavult, velünk ellentétben a büntetőjüket kihasználták, de akcióikba továbbra sem szorult túl sok fantázia. A mieink a hat-hétgólos lépéselőnyt tartani tudták. A két szélső, Vérten és Orbán jóvoltából a 43. percre már csak egy hajszál hiányzott a plusz tízhez (23-14), ám ennek ekkor Stuparicová vált a kerékkötőjévé.

A játékrészben Pastrovics hétméteresekhez való beküldése meghozta a várt eredményt. Tóth Katára a múlt heti meccset követően most is lehetett számítani, Orbán harmadik találatával pedig végre meglett a publikum által áhított tízgólos különbség (49. perc: 27-17). A szlovákoknál Tóth Zsanett kapuba állítása sem hozott átütő változást a találkozó menetében, és hiányzott a vezéregyéniség is, aki irányt adott volna a többieknek. A hátralévő időben Vincze, Sopronyi, Szabó és Pastrovics is lehetőséget kapott az edzőktől.

Ezen a visszavágón Szlovákiának nem teremhetett babér Magyarországon, és az odahaza elszenvedett egygólos vereséget követően most még a tisztes helytállás sem sikerült. Végeredmény: 33-22, összesítésben: 55-43. A motiváltabb magyar válogatott meggyőző teljesítménnyel utasította maga mögé riválisát, és váltotta meg a belépőjét az idei kínai világbajnokságra.