Csekély előny a visszavágóra

2009. június 6. 20:42 © handball.hu

Partizanskéban mérkőzött meg a magyar nőikézilabda-válogatott Szlovákia ellen a világbajnoki selejtező első összecsapásán, ahol a félidei kétgólos előnyből kemény harc után a végére egyet sikerült megtartani.

Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 12 perc
Simony városában fokozott rendőri készültség, és még ennél nagyobb magyar szurkolói érdeklődés közepette vette kezdetét a 2009-es világbajnoki selejtező párharc első összecsapása. Mindkét csapat idegesen, összeszokottság nélkül csapott bele a harcba, így saját maga elé állított nehéz feladatot (10. perc: 1-2). A magyar alakulat, ha nem könnyű munkával is, de magánál tudta tartani a lépéselőnyt.

A félidő derekára - Tomori egymás utáni két átlövés-találatának köszönhetően először szerzett nemzeti együttesünk kétgólos vezetést (3-5). Ehhez a sarokba eldugott vendégtábor adott kellő biztatást, miközben az ellenfél szurkolói sem tétlenkedtek: Herr Orsi kapuja fölött közvetlenül indítottak dobszólót, amihez az ülő szektorokban is becsatlakoztak, így már nem csak a pályán zajlott a küzdelem. Jansaková harmadik találata kellett a fordításhoz (23. perc: 7-6), mely után Imre kapitány azonnal időkéréshez folyamodott.

A védekezésbeli hiányosságokat Halasová folyamatosan megbosszulta, majd a kapunkban Herrt váltó Pastrovics azonnal nekilátott a feladatának, így a játékrész utolsó perceire újra felcsillant a remény a vezetésre, amihez Tóth Timi segítette csapatunkat (28. perc: 9-10). A véghajrában aztán Orbán lerohanásból növelte a fórunkat, ami után ápolásra szorult ugyan, de az előnyünk a szünetig megmaradt (9-11).

A pauza után minimális időre volt szükségük a szlovákoknak az egyenlítéshez, míg az első gólunkra – amit Bognárnak köszönhettünk - közel öt percet kellett várni, ő azonban rögvest ismételt is. Elég volt viszont újabb némi figyelmetlenség, és újra a hazai szurkolóktól harsogott a csarnok (39. perc: 14-15). A Partizanskéban otthon lévő gárda igyekezett a maga javára fordítani a többségében vele szimpatizáló fanatikusok hangorkánját, és egyfolytában tűzközelben tartotta a meccset.

A 47. percben Kovacsicz már a második kétperces kiállítását volt kénytelen elkönyvelni, aztán a szlovákok is megkapták első emberhátrányos büntetésüket. A 18-20-as állás egyre inkább úgy tűnt, hogy bebetonozódik, ehhez a visszatért Herr Orsi is segítséget nyújtott, ám az 55. percben jött Sukenniková hétméteresből lőtt gólja. A sokkal inkább a gyürkőzésről, mint a látványos kézilabdázásról szóló vb-selejtezőbeli párharc első mérkőzésének végére kettős emberhátrányba került a csapatunk, amit a lányokat elkísérő drukkerek nem voltak képesek tolerálni, de szerencsére nagyobb baj nem alakult ki a lelátón. A nyíregyházi visszavágóra végül egygólos előnyt szerzett a magyar válogatott (végeredmény: 21-22).