Fordított a Fradi Békéscsabán

2009. május 1. 17:45

A félidei egygólos hátrányát ledolgozva végül 25-22 arányú győzelmet aratott az FTC a Békéscsaba otthonában a felsőházi rájátszás harmadik fordulójában. A nap másik mérkőzésén a Nyíradony kiütötte a Dunaferrt.

Kiállítások: 2 perc Kiállítások: 6 perc
Meglehetősen nagy iramban kezdtek a csapatok, már az első percekben pörgős játékot élvezhetett a népes szurkolósereg. Az viszont hideg zuhanyként érintette a hazai csapatot és Veress Zsuzsa kapust, hogy már az ötödik percben megsérült, némi ápolás után csak egy kényelmesnek tűnő székről szemlélhette a további eseményeket úgy, hogy a sérült lábát egy másik ülőalkalmatosságra póckolta föl.

Az iram továbbra is nagy volt, jellemző, hogy egy percnél sűrűbben estek a gólok, ritkán hibáztak a csapatok támadáskor, ám a védekezés nem volt valami magas szintű egyik oldalon sem. A csabaiaknál Glusica Leposava érezte legjobban a játékot, már az első félidőben nyolcszor megzörgette a ferencvárosi hálót. Magas hőfokon égett mindkét gárda, no de ez érthető, hiszen akár az érem is tét lehetett ezen a derbin.

Az első játékrész második felében egyre inkább feljavult a Ferencváros védekezése, a csabaiak ritkábban tudták átlőni a falat, a betörések is rendre eredménytelennek bizonyultak. Ráadásul a sokáig sérült Szögi Tímea egy büntetőt nagyon elrontott: nem is a kapura lőtte, hanem a földhöz vágta a labdát (vélhetően kicsúszott a kezéből). A csabaiak azzal próbálták a lépést tartani a Ferencvárossal, hogy néhány szép megugrásgólt mutattak be. Az első harminc perc finisében a lila-fehérek áttértek a nyitott védekezésre, s ez meghozta gyümölcsét, a nagy rohanós találkozó során a legjobbkor, néhány másodperccel a félidő lefújása előtt ismét átvették a vezetést.

A második félidő elején jócskán elaludtak a házigazdák, a Ferencváros gyors négy góllal fordított az álláson. Ha lehet, a sebességet tovább fokozták a lányok (mindkét csapat), ám ez megannyi hibához vezetett. A lerohanások ettől kezdve gól nélkül zárultak, viszont a felállt fallal szemben főleg a vendégek voltak eredményesek. Sokat jelentett, hogy az addig is remek teljesítményt nyújtó Tóth Zsanett még káprázatosabb védésekkel segítette csapatát.

Érdekesség, hogy a 44. percben kapta meg a harmadik kiállítását a Ferencváros, mindháromszor Szamoránsky Anikó volt a szenvedő alanya a történéseknek, így aztán ettől kezdve a lelátóról szemlélhette az eseményeket. Teltek a percek, rohant mindkét gárda, amikor az órára néztünk, rá kellett döbbennünk, hogy a második játékrész első 20 percében mindössze két gólt dobott a hazai együttes, ráadásul Glusica, majd Takács is büntetőt hibázott. Nem úgy Zácsik, aki ezzel négygólosra növelte a Fradi előnyét. Bizony, ez nagyon kevésnek bizonyult, még akkor is, ha a Fradi sem tündökölt igazán, ám szorgalmasan és majdhogynem észrevétlenül gyűjtögette a gólokat.

Ebben a játékrészben alaposan megszaporodtak a békéscsabai hibák és az irányzékkal is rendre baj volt. Összességében a második félidőben is eredményes támadójátékot nyújtó zöld-fehérek megérdemelten nyerték a találkozót, miután a házigazdák igencsak leültek és rengeteget hibáztak a második harminc percben, amin az eredményes utolsó néhány perc sem segített.

Mátéfi Eszter: Megérdemelten nyert a Ferencváros. Sokat hibáztunk a támadások során, kevés jó teljesítmény volt a csapatban.
Elek Gábor: A Győr elleni mély gödörből sikerült kimásznia a csapatnak. Remek küzdeni tudásról tettek tanúbizonyságot a lányok.

Forrás: Békés Megyei Hírlap

NB I., rájátszás az 5-8. helyért, III. forduló
Tajtavill-Nyíradony - Dunaferr NK 47-21 (23-10)
Nyíradony, Harangi Imre Sportcsarnok, 310 néző
Vezette: Kisfalvi, Péli
A Tajtavill-Nyíradony gólszerzői: Gulyás Nikolett 9, Sopronyi Anett 8(1), Szűcs Nikolett 6, Szamosi Lívia 5, Kudor Kitti 5, Varsányi Nóra 4, Flaskova Monika 3, Such Tamara 2(2), Sütő Edina 2, Szamosi Anita 2, Sütő Mariann 1
A Dunaferr NK gólszerzői: Slakta Petra 8(3), Sári Barbara 5, Berta Nikolett 2, Erdősi Ildikó 2, Takács Fruzsina 2, Vadász Ildikó 1, Tamás Krisztina 1
Kiállítások: 8 ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3 ill. 5/3