A Kiskunhalas a kupa-harmadik

2009. április 5. 12:26 © handball.hu

A tegnapi elődöntők két papírforma-vesztese, a Kiskunhalas és az Újbuda küzdött meg ma a Magvassy sportcsarnokban a Magyar Kupa harmadik helyéért; a végjátékra szorossá alakult meccset az előbbi csapat nyerte

Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 6 perc
A találkozó első nyolc percében az Újbuda nem tudott rést találni Guiu kapuján, miközben az elődöntőben is a csapata húzóemberének bizonyuló Rábai és Valovics nekilátott a Halas gólgyártásának (9. perc: 4-1). A fővárosiak továbbra sem találtak önmagukra, míg ellenfelük különösebb gond nélkül tehette a dolgát (19. perc: 11-3). Az előző nap az ETO ellen mutatott tűznek ezúttal nyomát sem lehetett látni az egy félidő alatt már tetemes hátrányba kerülő Ökrös-tanítványokon. Félidőben: 18-10.

A szünetet követően a pályán Valovics és Kosik gólpárbaja zajlott, de a két csapat közti különbség csak nem lett szorosabb (44. perc: 26-17). Az utolsó tíz perc küszöbén aztán egy pozitív hullámot meglovagolva Burai és Selenka találataival öt gólra zárkóztak a budai lányok (52. perc: 28-23), és itt még nem állt meg a széria. Az utolsó két perc kezdetén már csak két góllal ment a Kiskunhalas (30-28), de az emberelőny őt segítette. A hatalmas küzdés azonban gólt már egyik együttes konyhájára sem hozott, így a Magyar Kupa harmadik helyét a Kiskunhalas szerezte meg.