„Látok esélyt a bravúrra!”

2009. február 26. 14:33 © handball.hu

A Budućnost - ETO BL-visszavágó előtt az ellenfél csapat trénere, Zsiga Gyula összegezte az elmúlt fordulók tapasztalatait, és a győriekkel szembeni terveit. A szakember néhány szóban a montenegrói válogatott előtt álló feladatokról is mesélt.

Nagyon szerettünk volna pontot vagy pontokat gyűjteni Ljubljanában. Bizakodó voltam, még annak a tudatában is, hogy két meghatározó játékosom nélkül léphettünk pályára. Marija Jovanović már Győrben sem tudott csapatunk rendelkezésére állni, és hozzá csatlakozott Ana Radović is, akinek már elviselhetetlenné vált vállában a fájdalom. Nem játszottunk jól. Támadásainkat határozatlanság és egyénieskedések miatt nem tudtuk gólra váltani. Nem voltunk egységesek. Szerintem megzavarhatta a játékosaim fejét, hogy a csoport két favoritjával szemben bátran és jól játszottunk. Gondolták, itt talán nem lesz olyan nehéz.

Nos, a tizedik percben, 5-1 es állásnál mindezt megpróbáltam áthidalni, de csak negyvenkilenc percig sikerült lépést tartanunk az amúgy elég jó napot kifogó Ljubljanával szemben. Tiszta gólhelyzetek elpuskázása, lépéshibák és eladott labdák jellemezték a támadásainkat. Mindezt tetőzte Bulatović és Grozdanić sérülése. Nem vagyok könnyű helyzetben, de talán a hétvégére felépülnek, mert lassan tényleg nem tudok kit csapatba tenni.

Szerintem kellőképpen kielemeztük és megbeszéltük a hibáinkat, hogy több alkalommal ne forduljon ilyen elő. Játékosaim nagyon lelkesek, olykor túlzottan is, én ezt tudom, de inkább ilyen legyen egy fiatal, sikerre éhes csapat, mint hogy noszogatni kelljen őket. A BL-sorozatban első alkalommal most tapasztaltam, hogy a lányok beletörődnek a sorsukba. Az ötvenedik. perctől már csak a Ljubjana volt a pályán. Ezért született a némileg meglepő, nagy gólkülönbségű vereség.

Jól és bátran játszottunk Győrben, reményeim szerint ezt a hétvégi visszavágón meg tudjuk ismételni. Hazai környezetben nagyon sok erőt kapnak játékosaim a közel hatezer nézőtől. Ellenfelünket most is esélyesebbnek tartom. Játékosaimban nagy az elszántság és a bizonyítási vágy, nem fogják könnyen megadni magukat, ebben biztos vagyok. Ha a védelmünket szervezettebbé tudjuk tenni, látok esélyt a bravúrra. A kapusok és a védelem teljesítménye fogja eldönteni a pontok sorsát, illetve az, hogy végig bírjuk-e erővel a meccset.

Ami a válogatottat illeti, Bojana Popović hiányát meg fogjuk érezni, de jelenleg Jovanović és Radović is a "hiányzik-oldalon " vannak. Amennyiben az utóbbi kettő felépül, akkor látok esélyt a selejtezőn. Rengeteg idő áll a rendelkezésünkre. A következő héten Dániába utazik Montenegró válogatottja, ahol Romániával is megmérkőzünk majd. Itt új játékosokat is tesztelni fogok, hogy a lehető legerősebb kerettel tudjunk készülni a svédek ellen.