3
Hétméteresek: 6/3 Hétméteresek: 5/2
Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 8 perc
Görbicz Anita orvosai tanácsára szívritmuszavarai miatt nem vállalta a mai játékot.

A 2008-as év legjobb ifjúsági korú magyar kézilabdázójának megválasztott Kovacsics Anikó góljaival nyitotta a meccset az ETO. A szkopjeiek szerencsétlenségére klasszisukat, Portjankot - térdét fájlalva - már a hatodik percben úgy kellett letámogatni a pályáról. Egy 7-0-ás turnus után a győriek kerültek megnyugtatóbb helyzetbe: Vérten átlövésből, Herr Anita hetesekből talált be, Spiridon duplája után pedig Mravíková tett ugyanígy (13. perc: 10-2). Mindez a szigorú védekezésből indított gyors, és gyakran több, követhetetlen ütemben érkező pontos támadások számlájára volt írható.

A 19. perc végére Herr Anitának köszönhetően már tíz gól volt a két együttes közti különbség (14-4), és ez némiképp csökkentette a győriek figyelmét. Spiridon megkapta második kétperces kiállítását, ennek ellenére Konkoly Csaba a büntetés lejárt után ismét hadba küldte. A Gjorcse védekezésben előrébb próbálta tolni a hatosfalat, hogy ezzel tartsa távolabb ellenfele lövőit. A három-három találatig jutó Eduarda Amorim és Jelena Popovics mellett viszont még mindig csak Ilkova és Jelena Gjorgjevszka vette be Pálinger kapuját (29. perc: 18-8), és a különbség a szünetig már nem változott. Félidőben: 19-9.

Nehezen akart az ETO visszarázódni a tízperces pihenő utána a meccs ritmusába: pontatlanul, sokszor feleslegesen kapkodva játszott, és hét perc alatt mindössze egy gólt szerzett. Ezt a csendet Mravíková két, és Vérten egy gólja törte meg, melyeket alig több, mint egy perc alatt lőttek (23-12). A magára talált házigazda aztán tovább szárnyalt (27-13), a kapuban peig már Herr Orsolya segítette az alakulatot.

A játéktéren aztán eljött az a pillanat, mikor a mezőnyben a tapasztalt Tomori mellett csak Deákit, Karnikot, Kovacsicsot, Horváthot és Mayert láthattuk. Eduarda Amorim ezen a meccsen igazi vezéregyénisége volt csapatának, mely már tíz gólnál kevesebb különbségig sem tudta magát tornázni. A csúcsformát mutató Kovacsics Anikó tovább szárnyalt (31-17), és Deáki is besegített. A mérkőzés negyedik negyedében gyakorlatilag az "új generáció" tisztességeesen helytállt, ami különösen dicsérendő teljesítmény egy Bajnokok Ligája-találkozón.

Győzelmével az ETO nagy lépést tett a csoportelsőség felé, melyet jövő hétvégén a Zvezda otthonában erősíthet meg, míg a szkopjeieknek mindössze matematikai esélye maradt a harmadik, egyben KEK-indulást érő hely megszerzésére.