Mindent a BL-ben maradásért

2009. január 3. 16:09 © handball.hu

A Győri ETO Ikastban kezdte meg a 2009-es év BL-küzdelmeit. Az őszi szezonban Győrben aratott győzelemért cserébe a dán FCM ezúttal hazai pályán kapott ki, így a magyarok lényeges lépést tettek a középdöntőkörbe kerülésért.

Kiállítások: 4 perc Kiállítások: 2 perc
Tomorira építette a Győr a kezdeti akciókat, majd a harmadik és negyedik ETO-gól szerzője Vérten volt a Tomori-dupla után (1-4). A hazaiak indításból próbáltak lerohanás-gólokat szerezni, és Hammerseng segítségével ez nem is esett annyira nehezükre. Az 5-6-os zárkózás után viszont ismét a magyarok nyugodhattak meg (5-9). A 24. percben még mindig tartották a győriek a négygólos előnyt (7-11), és Vérten megint bizonyította klasszisát, aki 13 vendég-találatból ötöt birtokolhatott. Habár Vérten kényszerpihenőre kényszerült, és a magyarok emberhátrányba kerültek a félidő végére, azért a háromgólos előnyt birtokolni tudták.

Akármennyire is próbálkoztak a dánok, a különbséget nem tudták csökkenteni, és szerencsére a kritikusabb pontokon is a magyar együttes vergődött egyszerűbben át. Sjøberg harcolt, de vele nem sokan vették fel a harcot. Konkoly csapata a szünetre kapott feladatot a folytatásban tökéletesen teljesítve mindent megtett a győzelemért, bár hatalmas harcok árán is, de végig vezetve az előnyük kitartott a lefújásig.