A Győré a Szabella-kupa

2008. december 28. 19:05 © handball.hu

Bár a Szabella-kupa záró mérkőzésén a Ferencváros már egy félidő alatt nyolcgólos előnyre tett szert a Podravka ellen, nem tudta folytatni ezt a tendenciát, így a dobogó harmadik helyén végzett.

Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 8 perc
Amint az az orvosi diagnózisból kiderült, Miranda Tatari orrsérülése enyhébb volt, mint azt az előzetes vizsgálatok tudni vélték. A játékos orra nem tört el, csak zúzódást szenvedett, ám nem marad most Magyarországon a csapattal, hanem azonnal hazautazott Horvátországba, míg együttese holnap felkészülési mérkőzésen lép pályára a Fehérép otthonában.

Szamoránsky az egész tornán mutatott jó formáját hozta az utolsó összecsapáson is. Együttese 11-6-os állással startolt, ami nagyon biztatónak tűnt. A Fradi összeszedetten pörgette a mérkőzés fonalát előre, és Gridnyeva segítségével tartani is tudta az előnyt. A huszonötödik percben már 18-11-re vezettek a magyarok, és a Podravka egyszerűen képtelen volt már újítani (20-12). Félidőben az állás: 21-13 a Ferencváros javára.

A Ferencváros tornagyőzelméhez szükséges tízen felüli gólkülönbség esélyét a horvátok egyre inkább padlóba taposták (45. perc: 26-22). A lendület csökkent, ami a két nap alatt lejátszott három meccs rovására írható. A Fradi a gólkülönbség csökkenésével egyenes arányosságban volt kénytelen elviselni a csapat helyezését a tornán, és érdemben már sajnos erején felül kellett volna beleszólnia a kérdésbe.

A kétgólos Fradi-siker ezúttal csak a torna harmadik helyének megszerzéséhez volt elég, miközben a Podravka kapta az ezüstérmet.