1
1
Hétméteresek: 6/4 Hétméteresek: 6/5
Kiállítások: 6 perc Kiállítások: 8 perc
A meccs kimaradói: Ramona Maier, Paula Ungureanu (ROU), valamint Katrine Lunde Haraldsen és Isabel Blanco (NOR)

A találkozó tétjétől kissé megremegtek az elején a román lábak-kezek, így ellenfelük 1-4-re rögtön elhúzott. Az egyenlítéshez a félidő közepén, 7-8-nál voltak Neaguék a legközelebb, de ekkor jött Sulland, Riegelhuth és Johansen (7-11). Innen pedig egyenes út vezetett a félidő megnyeréséhez.

A pauzát követően az ötgólos hátrányukat gyorsan kettőre apasztották, de Breivik lányainak ez elen is megvolt a megfelelő fegyverük (44. perc: 20-28). A románoknak bele kellett törődni, hogy ez nem az ő meccsük, és lemondhatnak az elődöntős álmaikról. Végül ezt egy 31-37-es norvég siker nyugtázta. A csarnokban pedig a spanyol válogatott felállva ünnepelte az elődöntőbe juttatóját.

A mérkőzés legjobbjai:
Valentina Ardean-Elisei (ROU)
Linn Sulland (NOR)

Marit Breivik: Nagyon örülök a csoportgyőzelemnek és annak is, hogy az olyan fiatal játékosok, mint mint Sulland és Herrem jól teljesítettek.

Camilla Herrem: Nagyszerű kapusunkkal és védelmünkkel vertük meg a kiváló Romániát. Gyors kézilabdát játszottunk, ahol rengeteg találat született. A lényeg, hogy nyertünk.

Radu Voina: Nagy teher volt számunkra ez a mérkőzés, amelyet nem bírtak el a játékosaim. Úgy gondolom, hogy ez az 5-6. hely a reális helyünk ezzel a csapattal.

Valentina Ardean-Elisei: A spanyolok elleni vereségünk juttatott minket ebbe a rossz pozícióba. Nagyon szomorú vagyok, ám bízom benne, hogy az utolsó mérkőzésünkön legyőzzük Horvátországot, és jó teljesítménnyel búcsúzunk az Eb-től.