Itthon maradt a kupa

2008. november 23. 12:22 © handball.hu

A Pannon-kupa záró találkozóján az eddig egyaránt két győzelemmel álló magyar és horvát válogatott döntött a tonagyőzelem sorsáról. A nehezen beinduló első félidőt 20-15-re hozta csapatunk, a végelszámolásban pedig három góllal győzött.

Pannon-kupa, 3. játéknap, 2. mérkőzés
33 (20)
Horvátország
30 (15)
Szombathely, Arena Savaria, 1800 néző
Játékvezetők: Baranowski, Lemanowicz (POL)
Kiállítások: 8 perc Kiállítások: 6 perc
A torna harmadik magyar érdekeltségű mérkőzésén nemzeti együttesünkben Balogh Barbara, Csáki Viktória és Sopronyi Anett maradt le a nevezettek listájáról.

Mint azt az összecsapás előtt Imre Vilmos szövetségi kapitánytól megtudtuk, az Európa-bajnokságra utazó, szűkített keret hivatalos kihirdetésére nem a mai napon, hanem kedden, a tatai edzőtáborban kerül sor.

Kevesebb, mint három perc alatt négygólos hátránnyal nyitottak lányaink (0-4), amihez először Vérten tudott hozzászólni. A hazai védelem nehezen akart összeállni, betörésből és távolról is kikerülhető találatokat kapott csapatunk. A kétirányítós támadások, és a biztos kezű szélsők jóvoltából aztán egy tucatnyi perc után végre összejött az egyenlítés (8-8).

Čop-Andesilić és Golubić irányításával nem hagyta magát leszakítani a horvát együttes, miközben a magyaroknál Szamoránsky percei következtek. Tomorira is egyre biztosabban számíthattak társai, és a 24. percre már öt góllal nekünk állt a zászló (18-13). Az egész tornán kiváló teljesítményt nyújtó Vérten hathatós segítségével a félidőben 20-15-re vezetett Magyarország.

A horvátok a szünet után is megmutatták, hogy egyáltalán nem szabad őket lebecsülni. Pörgős, hajtós, gólratörő játékot mutattak, és minden pillanatnyi elmélázást kihasználtak. Többször is a kapufa mentett Pastrovics helyett, és válogatottunknak alaposan meg kellett dolgozni az előny megtartásáért (49. perc: 29-26).

A védőfalunkban sűrűn akadtak az ellenfélnek szinte tálcán kínált közlekedőfolyosók, melyek miatt joggal bosszankodhattunk, de a meccs végkifejletét tekintve erre szerencsére komolyan nem volt szükség. Az emberhátrányban befejezett találkozót végül kissé kiengedve, 33-30-ra nyerte Magyarország, ezzel itthon tartotta a Pannon-kupát.