A második is kipipálva

2008. november 22. 16:59 © handball.hu

A magyar válogatott a Pannon-kupa második napjának második összecsapásán az idei Eb-házigazda Macedónia ellen lépett pályára, és az első félidei ötgólos vezetést követően végül 38-29-re diadalmaskodott.

Pannon-kupa, 2. forduló
38 (19)
Macedónia
29 (14)
Szombathely, Arena Savaria, 2450 néző
Játékvezetők: Baranowski, Lemanowicz (POL)
Kiállítások: 10 perc Kiállítások: 12 perc
A magyar együttesnél a mai napon Bulath Anita, Kovacsicz Mónika és Szamoránsky Piroska volt a kimaradó.

Bódi már a meccs elején kirobbanó teljesítménnyel alig kilenc perc alatt három góllal segítette nemzeti alakulatunkat (5-3), és a szokásoknak megfelelően Vérten is hozta kiváló formáját. A labdaszerzésekből indított gyors kontratámadásokkal szemben tanácstanul álltak a macedónok, innen a bevált taktikát pedig előszeretettel alkalmazták a lányok.

A megfelelően felállt védőfalunk mögött Pastrovics is megtette a magáét, így fokozatosan növekedett a két csapat közti különbség (19. perc: 14-9). Ellenfelünk rendezte védelmét, és éberebbnek bizonyult az 5-1-es védekezésben is, ennek ellenére a szünetre ötgólos hátránnyal vonultak.

A második félidőre egy - még az eddigieknél is - céltudatosabb magyar válogatott tért vissza, és alig több mint hat perc alatt megduplázta előnyét (25-15). Bódi, Görbicz és Vérten különharca folytatódott a meccs legeredményesebb játékosa címért, miközben Herr folytatta Pastrovics első játékrészbeli tevékeny munkáját.

Imre Vilmos a meccs utolsó negyedére, tizenhárom gólos vezetésnél a csereemberek kezébe adta a meccs további alakításának sorsát, akik a védelemben en igazán találták még a helyüket egymás mellett, ennek köszönhetően Pecsevszka második találatával tíz gól alá tornázták hátrányukat a macedónok (34-25). Vincze tizedikként iratkozott fel a magyar gólszerzők közé, és az ő két utolsó találatával végül 38-29-re győzött válogatottunk.

A harmadik játéknap második mérkőzésén így a kupagyőzelemért szállnak síkra lányaink Horvátország ellen.