Esélye sem volt a Zvezdának

2008. november 16. 14:58 © handball.hu

Idei harmadik BL-meccsén az Audi ETO hazai pályán bizonyíthatta a Zvezda ellen, hogy az Ikasttól elszenvedett vereség csak botlás volt. A győriek a találkozó zömében vezetve diadalmaskodtak az orosz sztárcsapat felett.

Bajnokok Ligája, A-csoport, 3. forduló

Győri Audi ETO KC - HK Zvezda Zvenyigorod 29-23 (17-10)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok
Vezette: Vodopivec, Krasna (SLO)
Az ETO gólszerzői: Tomori 3, Vérten 5, Mravíková 7, Görbicz 6/4, Kovacsics 1/1, Herr 3/3, Spiridon 4
A Zvezda gólszerzői: Zsukova 2, Poltorackaja 8/3, Boklascsuk 1, Dmitrijeva 1, Koroljeva 1, Vetkova 2, Poljenova 8
Hétméteresek: 12/8, ill. 3/3
Kiállítások: 10, ill. 16 perc

Az előzetes híreknek megfelelően a zvenyigorodiakat valóban nem kísérte el Magyarországra vezetőedzőjük, Jevgenyij Trefilov. A Poljanovára támaszkodó oroszok ellen a hetedik percben, Mravíková találatával tudta megszerezni először a vezetést az ETO (4-3). A támadásban sokat hibázó győriek az első negyedórában már hat büntetőhöz jutottak, ebből Görbicz és Kovacsics jóvoltából négyet értékesítettek, ezzel kompenzálták ellenfelük átlövésből szerzett góljait.

A játékát egyre jobban felpörgető hazai csapat apró lépésekkel lassan négyre dagasztotta előnyét (12-8), ennek ellenére a látványos jelenetek még várattak magukra. Pálinger sorozatos hárításai teljesen blokkolták a Zvezda lövőkedvét, és a huszonhetedik percre már megkétszereződött az eddigi győri fór (16-8). A végén Vérten kettős emberhátrányban is betalált, s így az ETO hétgólos előnnyel várhatta a folytatást (17-10).

A gólszegény teljesítménytől a pauza után is nehezen szakadtak el az oroszok: több mint négy percre volt szükségük az első gól megszerzéséhez. A győriek stabilan tartani tudták a kiharcolt különbséget, és igyekeztek figyelmüket folyamatosan éberen tartani. Poltorackaja egymaga húzta a hátán az egész Zvenyigorodot, azt a csapatot, mely ezen a mai összecsapáson egyszerűen képtelen volt újítani. A végsőkig kitartó hazai akarat meghozta a várva-várt gyümölcsét.

A Győr ezzel a játékkal - és persze a nagyarányú győzelemmel - egyértelműen üzent BL-beli csoportellenfeleinek, hogy igenis számítani kell vele a továbbjutásért folytatott harcban.