Nem történt meglepetés

2008. október 28. 20:05

Az NB I. tizedik fordulójának keddi mérkőzésén papírforma-győzelmet aratott a vendég Győri Audi ETO KC a Tajtavill-Nyíradony felett.

NB I., 10. forduló

Tajtavill-Nyíradony - Győri Audi ETO 25-39 (11-23)
Nyíradony, 900 néző. Vezette: Hargitai I. G., Markó G.
Nyíradony: Lajtos - Flaska 4, Szamosi A. 3, Such, Pádár 2, Kudor 3, Sütő E. Csere: Király (kapus), Sopronyi 9 (4), Sütő M. 1, Szamosi L., Szűcs N. 2, Varsányi, Zoványi 1(1).
Győr: Pálinger - Mraviková 6, Herr A. 4, Görbicz 4(2), Spiridon 6, Bradeanu 4 (1), Vérten 1. Csere: Oguntoye (kapus) Kovacsics 5 (4), Hornyák Á., Tomori 3, Mayer 2, Karnik Sz. 3 (2), Deáki 1
Kiállítások: 6, illetve 6 perc.
Hétméteresek: 7/5, illetve 11/9.

Noha a nyíradonyiak jó előjelekkel várták a találkozót, hiszen szombaton igen szoros meccset játszottak a jelenlegi listavezető DVSC-Aquaticummal, egyetlen pillanatra sem sikerült vezetést szerezniük a dunántúliak ellen.

A találkozót Görbiczék kezdték – a 18 órakor felhangzó sípszóra megtelt a Harangi Imre Rendezvénycsarnok –, s az első gólt is az ETO játékosai lőtték. Aztán a másodikat, a harmadikat, a negyediket is... A Győr szinte állva hagyta a hazai csapatot, az ötödik percben már 7–0-ra vezettek a vendégek, noha a negyedik percben Köstner Vilmos, a Tajtavill mestere időkéréssel próbálta rendezni a nyíradonyiak sorait. Hétgólos győri vezetésnél Kudor szerezte a hazaiak első találatát, majd Király Annamária védett remekül, s Szamosi Anita kettőre növelte a hazaiak góljainak számát. Ekkor egy szemvillanásnyi időre úgy tűnt, a nyíradonyiaknak talán sikerül rákapcsolni és közelebb zárkózni, csakhogy a remény nem sokáig tartott: a Győr újabb három találatával már 10–2-re vezetett a tizedik percben. Még negyedóra sem telt el a mérkőzésből, amikor tízgólos előnyre tett szert a vendégcsapat, s további kettővel megtoldotta a különbséget a félidő végéig, amikor a hazaiak több helyzetet és ziccert is kihagytak, így a szünetben 11–23 állt az eredményjelző táblán.

A második félidőben előbb tizenhárom gólosra nőtt a differencia, majd mintegy negyedóra alatt sikerült azt tízgólosra faragniuk a Tajtavill játékosainak. 22–32 után viszont hosszú percekig nem találtak a kapuba a hazaiak, míg a vendégek öt gólt szereztek. Végül 25–39-re győzött a Győr – Vérten utolsó találata már a dudaszó után érkezett a kapuba, így alakult ki a tizennégy gólos különbség.

"Nem számítottam arra, hogy ilyen nagyarányú vereséget szenvedünk" – értékelt a mérkőzés után Köstner Vilmos. "A Győr gyakorlatilag tíz perc alatt elintézett minket. Nem a játékkal van elsősorban bajom, hanem a hozzáállási kérdésekben nem tudunk dűlőre jutni a csapattal. Ezen a mérkőzésen harminc percig nagyon bután és rosszul kézilabdáztunk, majd amikor már elúszott a meccs, a kiengedő Győrrel szemben nem tudtuk visszahozni az előnyt, illetve nem menekültünk meg a nagy arányú vereségtől. Nagyon bánatos vagyok emiatt, mert a csapat küzdeni akarásból újra nullára vizsgázott."