Két meccsnyi góllal nyert az FTC

2008. október 5. 13:11 © handball.hu

Az EHF-kupa második fordulójába becsatlakozott Budapest Bank-FTC a párharc első összecsapásán a szlovák Vágsellye együttesét fogadta. A Fradi egy félidő alatt kilencgólos előnyre tett szert, melyet a végére meg is duplázott.

Budapest Bank-FTC – HK Slovan Vágsellye 41-23 (20-11)
Budapest, Népliget
Vezette: Cvetko, Kavalar (SLO)
Az FTC gólszerzői: Zácsik 8, Szucsánszki 8, Kenyeres 8/8, Szádvári 1, Szamoránsky A. 1, Szabó 4, Szamoránsky P. 8, Németh 2, Berta 1
A Vágsellye gólszerzői: Trochtová 3, Martanovicová 5, Varadyová 4, Czanik 2, Puskásová 1, Pileková 1, Popluhárová 7/2
Hétméteresek: 10/8, ill. 2/2
Kiállítások: 6, ill. 6 perc

Megilletődötten, és sok pontatlansággal indított a Fradi: a passzok nehezen jutottak el a csapattársakhoz, ráadásul két büntető is kimaradt (7. perc: 1-4). Németh Csilla találatával a 14. percre tudott a hazai csapat egyenlíteni, majd Kenyeres hétméteresével 1-0 után újra vezetést szerzett (8-7). Kenyeres biztos kezével nagy hasznára volt együttesének, Zácsik és Szucsánszki nagyszerű összjátékával pedig egye tetemesebbé vált a Vágsellye hátránya. Alig több mint egy perccel a félidőt jelző sípszó előtt már tíz gól volt az Elek-alakulat előnye (20-10), melyből a szünetre kilenc maradt.

Az egyre fáradtabb és túlhajtottabb szlovák lányokon nem sokat segítet a pihenő. A taktikai repertoárban egyértelműen föléjük növő népligetiek a különbség növelésével már a jövő heti visszavágóra könnyítették saját maguk dolgát. Szamoránsky Piroskát ezen a napon lehetetlenség volt megállítani az ellenfél kapuja felé vezető úton. Összességében a Ferencváros egy érettebb, céltudatosabb játékot bemutatva szerzett tizennyolc gólos előnyt, ami önmagában egy egész mérkőzés megnyeréséhez is elég lehetne. Sok sikert a csapatnak a folytatáshoz!