DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MY7tCQbZ' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST A Vác szerzett először pontokat | handball.hu - kézilabda

A Vác szerzett először pontokat

2008. szeptember 28. 17:43 © handball.hu

Az NB I. 5. fordulójában a Vácnak és Vasasnak is az volt a célja, hogy megszerezze első pontjait, ám ez a hazaiaknak sikerült. A Győr simán verte az FTC-t, a Dunaferr pedig eggyel a Békéscsabát.

Orbán Adrienn: 9 gól
NB I., 5, forduló

Váci NKSE - Vasas SC 33-30 (19-13)
Vác, Városi Sportcsarnok, 420 néző
Vezette: Szegedi, Unyatinszki
A Vác gólszerzői: Orbán Adrienn 9(3), Szilágyi Anett 6, Schmidt Erika 5, Farkas Veronika 3, Ábrahám Szilvia 3, Veszeli Judit 3(1), Gerstmár Szilvia 2, Bagócsi Barbara 2
A Vasas gólszerzői: Balog Beáta 10(3), Szalontai Edit 6, Szeberényi Blanka 5, Kolos Dorottya 4, Roszinszki Nóra 2, Takács Orsolya 2, Tóth Orsolya 1
Kiállítások: 14 ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/4 ill. 4/3

Győri Audi ETO KC - Budapest Bank-FTC 45-37 (21-16)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 2000 néző
Vezette: Dobrovits, Tájok
A Győri ETO gólszerzői: Mravíková Katarina 9, Vérten Orsolya 8, Görbicz Anita 7(2), Tomori Zsuzsanna 7, Brădeanu Aurelia 4, Spiridon Simona 4, Herr Anita 3(1), Mayer Szabina 2, Hornyák Ágnes 1
Az FTC gólszerzői: Zácsik Szandra 9(2), Berta Melinda 8, Szucsánszki Zita 5(2), Szamoránsky Piroska 5, Kenyeres Fanni 3, Szabó Edina 3, Németh Csilla 2, Szádvári Krisztina 1, Szamoránsky Anikó 1
Kiállítások: 6 ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/3 ill. 5/4

A két csapat találkozója az elmúlt években mindig presztízsmérkőzésnek számított. A hazaiak jól kezdték a meccset, és Brădeanu valamint Mravíková vezetésével rögtön el is húztak ellenfelüktől. A választ Elek Gábor hozta meg időkérésével, azonban az ETO a 15. percre labdalopások utáni találatokkal nyolcra növelte előnyét (12-4). Aztán a Fradi öt perc alatt faragott hátrányából (14-10), s bár ezek után maradt a négy-ötgólos előny, a 25. percre Berta 17-14-re alakította az eredményt, s Konkoly Csaba ekkor időt kért. Frissített a Győr, Tomori lépett pályára a kispadról, s két perccel később meg is szerezte első találatát (19-14). Az első harminc perc végén a Fradi ismét feljöhetett volna háromra, azonban ismét labdát csent az ETO, majd Vérten értékesítette a kihagyhatatlan ziccert (21-16).

A második félidőt Tomori bomba-, majd betörésgóljai nyitották (24-16), majd Kenyeres és Szamoránsky Piroska kozmetikázta az eredményt. Hiába, ugyanis a 38. percben előbb Görbicz csodatalálatával, majd Vérten ejtésével máris tízzel vezetett az ETO (30-20), s erre a Fradi edzője ismét kikérte idejét. Néhány találat után Herr Orsolya állt a hazai kapuba, és támadásban nem jeleskedett a Győr, így Németh Csilla már hét gólra csökkentette a hátrányt (31-24). A vendégek is kapust cseréltek, Erdélyi lett a háló védője, és ekkor mindkét oldalon gyors gólok követték egymást, így a 46. percre 36-30 került az eredményjelzőre.

A győriek is bevetették cseréiket, Spiridont Mayer váltotta, Görbiczet Kovacsics. Az 51. percre az ETO meglőtte negyvenedik gólját (40-32), a Fradi pedig lépegetett felfelé, és 40-35-nél a Győr edzője megunta ezt, s kikérte idejét. Brădeanu és Görbicz visszajött a pályára, majd Hornyák és Szamoránsky Anikó kapott páros kiállítást. A támadás büntetőt eredményezett, amelyet nem sikerült értékesítenie Spiridonnak, azonban fejbe találta a felugró Erdélyi kapust. A Fradi ismét szépített, ám Vérten erre is válaszolt, majd Görbicz szerzett labdát, és lőtt gólt (42-36).

Két perccel a mérkőzés vége előtt Mayer talált ismét kapuba, majd Görbicz ejtette át egy hétméteres alkalmából Erdélyit (44-36). Az utolsó percben Zácsik szépített, majd időntúli büntetőjével Görbicz állította be a 45-37-es végeredményt.

Sonepar-Békéscsabai ENKSE - Dunaferr NK 23-24 (10-14)
Békéscsaba, Városi Sportcsarnok, 1300 néző
Vezette: Herczeg, Südi
A Békéscsaba gólszerzői: Baross Zsuzsa 6, Szekeres Klára 4, Kelemen Éva 4, Glušica Leposava 2, Rácz Emese 2, Tóth Katalin 2, Cifra Anita 1, Kocsis Ágnes 1, Szögi Tímea 1(1)
A Dunaferr gólszerzői: Temes Bernadett 7(1), Laluska Eszter 5, Vincze Melinda 4(1), Tamás Krisztina 3, Balogh Barbara 3, Nagy Ivett 2
Kiállítások: 4 ill. 14 perc
Hétméteresek: 3/1 ill. 3/2

A Dunaferr szinte végig vezetett a mérkőzésen. A 45. percben már hat gól (22-16) volt a két csapat között a különbség. A hullámvölgy most is elérte Ferlingéket, szerencsére a hajrá előtt. A hazaiak kiegyenlítettek ugyan, de szenzációs hajrával a Dunaferr együttese szerezte meg a győzelmet.

A találkozó után a dferrhandball.eu rövid értékelésre kérte Imre Vilmos vezetőedzőt:
„Egy rendkívül jól felkészített Békéscsaba otthonában sikerült nyernünk. A találkozó előtt én háromesélyesnek ítéltem meg a meccset. A mérkőzésen rendkívül jól védekeztünk, amihez remek kapusteljesítmény párosult! Jó tempóban, taktikusan, fegyelmezetten játszottunk 45 percen keresztül. Volt egy rossz periódusunk a meccs vége előtt: ziccereket hagytunk ki, technikai hibát, hetest vétettünk. Szerencsére az utolsó percek úgy alakultak, ahogyan azt szerettük volna, sikerült - ha csak egy góllal is - nyerni. Rendkívül értékes két pontot gyűjtöttünk be a Békéscsaba otthonában!” - foglalta össze a tapasztaltakat Imre Vilmos vezetőedző.