Harminc percig bírta a Fehérép

2008. szeptember 14. 13:24

A bajnokság második fordulójának rangadóján a Fehérép Alcoa együttese a címvédő Győri Audi ETO otthonában lépett pályára, és egy félidőnyi játék erejéig bírta tartani a tempót házigazdákkal.

Siti válogatott formában
NB I., 2. forduló

Győri Audi ETO KC - Fehérép Alcoa FKC 33-26 (15-14)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok
Vezette: Horváth, Marton
Az ETO gólszerzői: Görbicz 11/8, Vérten 8, Kovacsics 1, Deáki 3, Herr A. 4/3, Spiridon 1, Mravíková 3, Mayer 1, Szegedi 1
A Fehérép gólszerzői: Trischuk 2, Kovács 2, Siti 9/2, Bernataviciute 7/3, Lévai 1, Nikolics 1, Vaszari 2, Emberovics 1, Vijunaite 1
Hétméteresek: 13/11, ill. 7/5
Kiállítások: 6, ill. 6 perc

A győriek nem éppen a legbiztosabban indítottak: először lépéshátrányból futhattak ellenfelük után, majd a kiharcolt 6-3-as vezetés után újra kieresztettek (6-6). A félidő közepéig szerzett hét ETO gólból hat Görbicz nevéhez fűződött, ebből öt büntetőből született. Bernataviciute érvényesített hetese után 7-8-ra újból a Fehérvár vezetett. A vendégek céltudatosan tartották magukat, és nyitottan hagyták a meccs alakulásának kérdését a folytatásra.

A szünetben mintha csak behúzta volna a féket a Sótonyi-csapat: több mint tíz percbe telt, mire egyáltalán újra be tudták venni Pálinger kapuját és ez nem túl sok jót sejtetett a meccs hátralévő részére (20-15). Deáki látványos találataihoz több társa is csatlakozni tudott, így a győri gólszerzőlista jelentősen bővült az első játékrész három főjéhez képest.

A fehérváriakat fergeteges, százszázalékos lövőteljesítménnyel Siti Eszter próbálta húzni magával, ám az 53. percre már tízre nőtt a győri előny. A végére ez ugyan hétre apadt, de ezt láthatóan senki sem bánta az ETO-nál ezen a vasárnap délutánon.

A forduló zárómérkőzésén:

Vasas SC - SONEPAR Békéscsabai ENKSE 18-33 (10-17)
Fáy utca
Vezette: Hargitai, Markó
A Vasas gólszerzői: Balog Beáta 8, Szalontai Edit 2, Szeberényi Blanka 2, Nikó Gréta 2, Kopecz Barbara 1, Mocsai Dorottya 1, Takács Orsolya 1, Jelena Korgyuk 1
A Békéscsaba gólszerzői:: Glusica Leposava 9, Kelemen Éva 6, Tóth Katalin 5, Cifra Anita 4, Baross Zsuzsa 3, Takács Bernadett 2, Ancsin Tímea 2, Kocsis Ágnes 1, Szekeres Klára 1

A bajnokság második fordulójában idegenben megszerezte második győzelmét a Békéscsaba nőikézilabda csapata. A lila-fehérek magabiztos győzelemmel térhetnek haza.

Mátéfi Eszter az elejétől fogva azt kérte játékosaitól, hogy vegyék komolyan a mérkőzést.

- Fokozatosan növeltük az előnyünket, a félidőben már 17-10-re vezettünk. Ami külön pozitívumot jelent, hogy aki csapatban volt, mindenki pályára léphetett, s hozzá tudott tenni a játékhoz. Folytatjuk a munkát, készülünk a 19-én lejátszásra kerülő Kiskunhalas elleni mérkőzésre, amelyre már ezen a napon is tudtunk gyakorolni, különböző védekezés variációkat próbáltunk ki. A nagyon fiatal játékosokból álló Vasas végig rendkívül sportszerűen küzdött, így a két csapat közti különbséget a végeredmény tükrözi.

Forrás: elorenkse.hu