HNKC-vereség Békéscsabán

2008. szeptember 5. 20:22

Mindössze egy góllal maradt alul a Békéscsaba elleni bajnoki nyitányon az ASA-Consolis-HNKC nőikézilabda-csapata. Farkas József csapata 23-22-es vereséget szenvedett.

Fotó: Héjja Tamás (Fotoprizma)
NB I. 1. forduló.
Sonepar-Békéscsabai ENKSE – ASA-Consolis-HNKC 23-22 (10-13)
Békéscsaba, Városi Sportcsarnok, 1200 néző.
Vezette: Baranyi, Szloska.
Sonepar-Békéscsabai ENKSE: Tóth Zs. – BAROSS 4, Cifra 2, GLUŠICA 6, Szekeres 1, Takács 3 (3), Kelemen 1. Csere: VERESS (kapus), Kocsis 2, Rácz 1, Ancsin 1, Tóth K. 2. Edző: Mátéfi Eszter.
ASA-Consolis-Hódmezővásárhelyi NKC: ABRAMOVICS – LOVÁSZ 3, Nyikolajenko 4, WOLF 8 (6), GAÁL 1, Polláková 3, Koroknai 2 (1). Csere: VÖRÖS (kapus), Gerstmár 1, Fülöp, Jókai. Edzők: Farkas József, Dankó Ervin.
Az eredmény alakulása: 5. p.: 2-2. 9. p.: 4-4. 15. p.: 5–6. 24. p.: 6-10. 29. p:. 9–13.
34. p.: 12–14. 38. p.: 16-16. 49. p.: 21–17. 56. p.: 22–20 58. p.: 23-21.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 6/3, ill. 7/7.

A vásárhelyiek jobban kezdték a találkozót, sokáig vezettek is, ám a második félidőben egy tíz perces rövidzárlat következtében a Csaba megfordította az eredményt. Már négy góllal is vezettek a viharsarkiak, ám egy utolsó rohammal mindössze egy találatra zárkóztak fel Wolfék. Ezt az egy gól azonban nem sikerült ledolgozni, így a megújult HNKC vereséggel kezdte a szezont.

Az új igazolások közül Lovász Zsuzsanna az alig két hét vásárhelyi tartózkodása után is magabiztosan teljesített, csakúgy, mint a Vasastól visszatérő Gaál Adrienn. Polláková az első félidőben jobban, a másodikban átlagosan játszott, míg Domokos Kinga nem jutott szerephez.

Folytatás jövő szombaton 18 órától, hazai pályán a Debrecen ellen.

Mátéfi Eszter: – Nagyon boldog vagyok, hogy jól sikerült a bemutatkozásunk. Az elején nagyon izgultak a lányok, de utána azt játszottuk, amit tudunk. Megérdemelten nyertünk.

Farkas József: – Nem érdemeltünk vereséget!

Forrás: promenad.hu (Gyúrós István)