Csúfos vereségbe szaladtunk

2008. július 26. 18:59

A németek tizennégy góllal győzték le lányainkat a junior vb A-csoportjában. A románok is nyertek Szlovénia ellen, így két pontot viszünk a középdöntőbe.

XVI. Junior világbajnokság, Macedónia
A-csoport, 6. játéknap

Németország - Magyarország 35-21 (17-12)
Szkopje, Kale Csarnok, 200 néző
Vezette: Gubica, Milošević (CRO)

Németország: Monz (kapus), S. Müller 8, García-Almendaris 7, Mietzner 5(2), Nadgornaja 4, Eickhoff 4, Schulz 3, Fischer 2, Wenzl 1, Gubernatis 1, Neidzinavicius, Urbannek, Zapf
Magyarország: Víg, Futaki (kapusok), Léránt 5, Hornyák 3, Kovacsics 3(1), Gulya 2, Tamás 2, Dajka 2, Szölösi 1, Deáki 1, Turcsányi 1, Kisfaludy 1, Horváth, Fehér
Hétméteresek: 2/7; 1/2
Kiállítások: 6 perc; 12 perc
A mérkőzés: 4. p.: 1-1, 7. p.: 5-2, 11. p.: 6-3, 13. p.: 8-3, 17. p.: 10-5, 20. p.: 10-9, 24. p.: 14-9, 25. p.: 15-9, 29. p.: 16-12, félidő: 17-12; 33. p.: 19-13, 38. p.: 22-14, 43. p.: 25-16, 46. p.: 26-16, 50. p.: 27-18, 54. p.: 31-19, 57. p.: 33-19

A mai mérkőzésen Drávai Gyöngyi maradt ki a keretből.

Németország könnyű győzelemmel szerezte meg az A-csoport első helyét Magyarországgal szemben. Az ellenfélnek, a magyaroknak semmi veszítenivalójuk nem volt, ugyanis már két nappal ezelőtt továbbjutottak, így Róth Kálmán pihentetett néhány játékost.

A németek az első tizenöt percben jól dolgoztak, és először 6-2-es, majd 8-3-as vezetésre tettek szert. A magyarok mindenféle nyomás nélkül játszottak, ám sok hibával, így Németország gyakran büntetett. Léránték csak a huszadik percben, 10-5 után közelítették meg ellenfelüket (10-9). Ekkor azonban hasonlóan tettek a németek is: sorozatban öt gólt lőttek, így ismét hat találat volt az előnyük.

A német játékosok rutinosan játszottak a második félidőben, és győzelmük nem forgott veszélyben. Még a második sorukat bevetve is csak tovább növelték az előnyüket.

Dirk Leun, a németek szövetségi kapitánya: "Nem gondoltuk, hogy ennyire könnyű győzelem lesz. Nagyon elégedett vagyok csapatom mai teljesítményével."

Róth Kálmán, a magyarok szövetségi kapitánya: Semmi okunk, hogy csalódottak legyünk, mert ez egy nagyon erős csoport volt. Végülis boldogok vagyunk."

Időközben az is kiderült, hogy a középdöntőben Angola hétfőn, Dánia kedden és Montenegró csütörtökön lesz a magyarok ellenfele. Nehéz lesz az első két csapat közé kerülni, hiszen Dánia és Montenegró is három-három ponttal indul neki a középdöntőnek.