Izgalmas vég, győzelem

2008. július 23. 20:50

Hét góllal is vezetett, s egyre csökkent a magyar juniorok előnye a románok elleni mérkőzés végére, de a két pont és a vele járó győzelem megvan.

XVI. Junior világbajnokság, Macedónia
A-csoport, 3. játéknap

Magyarország - Románia 27-26 (14-12)
Szkopje, Kale Csarnok, 200 néző
Vezette: Andersen, Sødal (NOR)
Magyarország: Víg, Futaki (kapusok), Hornyák 6, Deáki 6, Szölösi 5, Kovacsics 4(1), Horváth 3, Léránt 2, Turcsányi 1, Tamás, Kisfaludy, Fehér, Dajka
Románia góllövői: Dincă 7, Marin 7(2), Brânzan 4, Babeanu 3(2), Pirvut 2, Bratu 1, Oltean 1, Ţăcălie 1
Hétméteresek: 1/2; 4/5
Kiállítások: 20 perc; 10 perc
A mérkőzés: 5. p.: 3-0, 10. p.: 4-3, 15. p.: 7-7, 20. p.: 10-9, 25. p.: 11-10, félidő: 14-12; 35. p.: 16-15, 40. p.: 19-15, 43. p.: 22-15, 49. p: 25-19, 53. p.: 26-21, 57. p.: 26-24

A mérkőzésen Gulya Krisztina maradt ki a magyar csapatból, Drávai Gyöngyi pedig nem lépett pályára.

Magyarország drámai végjátékban nyert Románia ellen. A magyarok szinte végig jobbak voltak ellenfelüknél, ám az utolsó percekben majdnem elveszítették a győzelmet.

A románok három kulcsjátékosuk nélkül érkeztek, akikkel biztosan erősebbek lennének. Ennek megfelelően egy-két gólos előnnyel rendelkezett az első félidő egészében a magyar csapat, és 14-12-vel fordultak a csapatok.

A második játékrész elején hamar kiegyenlített a román csapat, de ekkor aztán megállt a szekér. A magyarok nyolc perc alatt hétszer találtak a hálóba, míg a románok egyszer sem, és így már szinte eldőlni látszott a mérkőzés. Azonban a román csapat két gólra megközelítette ellenfelét, ám alig két perccel a vége előtt hibáztak támadásban, és Hornyák lerohanásból büntetett (27-24). A románoknak már csak arra maradt idejük, hogy két újabb gólt lőjenek, így a magyarok megérdemelten kapták meg a két pontot.

Róth Kálmán, a magyar junior válogatott szövetségi kapitánya: "Nagyon boldog vagyok, hogy egy olyan erős csapatot sikerült legyőznünk, mint Románia. Nagyon jól játszottunk, és a szívünkkel nyertünk. Ez a diadal igen fontos, hiszen majdnem két évvel fiatalabbak vagyunk a többieknél."

Gavril Kozma, a román junior válogatott edzője: "Megismétlődött a németek elleni mérkőzésen látott forgatókönyv. Nagyon jól kézilabdáztunk az első félidőben, aztán szétesett az összjátékunk. Ez a vereség különösen fájó, mivel a magyar lányok fiatalabbak a mieinknél. Bármilyen kombinációt, vagy stratégiát kipróbáltam, nem vezetett eredményre, nem sikerült túljárni az ellenfelünk eszén."