ETO: elfogyott a szufla

2008. április 27. 15:31 © handball.hu

A Győri Audi ETO KC a BL elődöntőjének visszavágó mérkőzésén hazai pályán harcolhatta volna ki a fináléba jutást. A Zvezda Zvenyigorod azonban nem feltett kézzel érkezett Magyarországra, és lehengerlő játékkal megérdemelten jutott a döntőbe.

Bajnokok Ligája, elődöntő, 2. mérkőzés

Győri Audi ETO KCHK Zvezda Zvenyigorod 21-27 (11-15)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok
Vezette: Griligeanu, Bejenariu (ROU)
Az ETO gólszerzői: Tomori 1, Vérten 3, Mravíková 4, Görbicz 3/3, Brădeanu 5/1, Hornyák 3, Spiridon 2
A Zvezda gólszerzői: Poltorackaja 6, Romenszkaja 1, Boklascsuk 2, Karejeva 1, Dmitrijeva 1, Krannyih 1, Sipilova 9, Andrjusina 2, Poljenova 4/3
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3
Kiállítások: 2, ill. 14 perc

Az első meccsen: HK Zvezda ZvenyigorodGyőri Audi ETO KC 23-25 (11-10)

Az előzetes híreknek megfelelően az orosz csapat valóban vezetőedzője, Jevgenyij Trefilov nélkül állt ki a mai mérkőzésre, akit egészségügyi problémái miatt kellett lányainak nélkülözni. Helyette a másodedző, Vitalij Krohin irányította a Zvezdát.

Nem tartott sokáig a Csehovban szerzett kétgólos előny a győrieknek, hiszen a meccs első két találatát rögtön az oroszok szerezték, s hamarosan összesítésben már ők álltak továbbjutásra (6. perc: 1-4). A vendégek főként Sipilovára, illetve a szabadon maradt szélsőkre hegyezték ki támadásaikat. A vészhelyzetre tartogatott Görbiczet már a kilencedik percben be kellett vetni, majd a kapuban Herrt Pálinger cserélte. Főként az utóbbi váltás bizonyult igencsak hasznosnak, így az ETO elkezdhetett szépen lassan kapaszkodni.

Mravíková duplájával a félidő közepére már csak mínusz egyre állt csapata (5-6), ezt követően pedig egy újfent tőle származó indításból Vérten kiegyenlített. Ekkor a magyarok percei következtek, akik úgy tűnt, biztos kézzel magukhoz veszik a nehezen megszerzett irányítást. A hirtelen jött helyzettel nehezen tudott a Zvezda mit kezdeni, s az egyre keményebb védekezésüket a játékvezetők kétperces büntetésekkel torolták.

A győriek viszont sajnos a kettős emberelőnyös szituációt sem tudták különösebben javukra fordítani, s a minimális elbizonytalanodásra azonnal ráérző ellenfél megint szárnyra kapott, és visszavette a vezetést (9-10). Tomori csakúgy, mint az egész játékrészben, most sem tudta gólra váltani lövéseit, és hétméteresnél Görbicz keze is megremegett. Andrjusina találatával a 28. perc elejére már néggyel ment az orosz együttes (9-13). Brădeanu hiába talált magára a végjátékra, ez nagyon kevés volt. A szünetre az eddigi legnagyobb különbséggel vezetett a félidő jó részét emberhátrányban lejátszó Zvezda (11-15).

A fordulást követően bőven maradt tehát munkája az ETO-nak. A szurkolói biztatásban nem lehetett hiány, már csak a lányoknak kellett összekapni magukat, és felnőni a feladathoz. Ám Poltorackaja és Sipilova közbenjárásával már ötre dagadt az orosz előny (12-17), és ennyivel meg sem elégedtek volna, de szerencsére a magyarok kapujában Pálinger állt. Ő viszont egymaga kevés volt ahhoz, hogy a többiek által felhalmozott hibákat kijavítsa.

14-20-nál Konkoly Csaba időkéréssel próbálta csapatát felrázni. Az 5-1-es védekezésből elcsent indítások végre Vérten és Mravíková jóvoltából eredményre vezettek (17-20), így újra felcsillanhatott a remény. A lehetőségtől sajnos azonban megint a magyar kezek és lábak remegtek meg. Az utolsó tíz percre 17-23-as állással fordultak a csapatok, s ez nem jelentett semmi jót sem a hazaiaknak. A játék képe nem sokat javult, továbbra is hibát hibára halmoztak a győriek.

Az utolsó hajrákra Görbicz védekezésben is pályán maradt, s 21-25-nél több mint két perc alatt együttese számára nem maradt más hátra, mint egy gólt se kapni, viszont legalább kettőt lőni. Ám a gólgyártást nem a hazaiak folytatták... Az utolsó percben a közönség egy része a lefújást meg sem várva elindult haza. A többi ezúttal nálunk kommentár nélkül marad.