Az elődöntőben megbotlott a Lada

2008. április 15. 21:59 © handball.hu

Hiába nyerte meg az alapszakaszt, az elődöntő első meccsén, a Rosztov Don otthonában kikapott a Lada, s várhatja az április végét, hogy visszavághasson. A másik elődöntő első mérkőzésén a Zvezda szenvedett a Dinamo ellen.

Ők mindent megtettek
Az orosz bajnoki elődöntőben - s később a döntőben is - három mérkőzésen két győzelemre játszanak a csapatok. Az első helyezett a negyedik, a második pedig a harmadik otthonában kezd, s az ezután következő két meccset az első illetve második helyezett rendezheti.

Ennek alapján kedden Rosztov Donba látogatott a Lada, valamint Zvenyigorodba a Dinamo.

Orosz bajnoki elődöntő, 1. mérkőzések
HK Rosztov Don - HK Lada Toljatti 28-24 (15-15)
Rosztov Don, 1500 néző
Vezette: Basmak, Frolov
Rosztov Don: Gabiszova, Vorona (kapusok), Uszkova 7(5), Szkorikova 5, Szlivinszkaja 5(3), Zsitlova 3, Adzsigyerszkaja 3, Artamonova 2, Jirceva 2, Sz. Poltorackaja 1, Szitnyikova, Burmisztrova, Szvekolkina, Ilina, Asztasova
Lada: Szidorova, Konsztantinova (kapusok), Muravjova 5(2), Posztnova 4, Mocsalina 3, Vinogradova 3, Gruzgyeva 2, Davigyenko 2, Csernojvanyenko 2(2), Ignatcsenko 1, Lukjanyenko 1, Kurbanova 1, Boldirjeva, Nyikityina, Klimova, Mahnyeva
Hétméteresek: 8/8; 4/7
Kiállítások: 4 perc; 4 perc
A mérkőzés: 5. p.: 2-3, 10. p.: 5-7, 15. p.: 8-8, 20. p.: 11-10, 25. p.: 12-13, félidő: 15-15; 35. p.: 16-15, 40. p.: 18-18, 45. p.: 21-20, 50. p.: 23-22, 55. p.: 26-22

A Lada szinte hibátlanul (egy döntetlennel és egy vereséggel) zárta az alapszakaszt, így 41 ponttal az élen végzett, és kedden a negyedik Rosztov otthonába utazott. Ott, ahol egy hónappal ezelőtt tíz góllal nyert, most néggyel kapott ki, és izgalmasan várhatja a Toljattiban rendezendő egy vagy két visszavágót. Posztnova egyébként tizenegy kísérletből csak négyszer talált kapuba, a szinte végig pályán lévő Szidorova viszont negyven százalékkal védte a kapura lövéseket.

HK Zvezda Zvenyigorod - HK Dinamo Volgográd 28-27 (13-13)
Zvenyigorod, 800 néző
Vezette: Blohin, Siganov
Zvezda: Szajdova, Szanko, Parfenova (kapusok), Poltorackaja 6(1), Dmitrijeva 5(3), Poljenova 5(4), Andrjusina 4, Boklascsuk 2, Karejeva 2, Sipilova 2, Vetkova 2, Romenszkaja, Krannyih, Krutova
Dinamo: Szedojkina, Karpova (kapusok), Kocsetova 9(4), Levina 5, Drigina 5, Rvacseva 2, Makarova 2, Grebenkina 2, Hmirova 1, Iljuhina 1, Sztupnyitszkaja 1, Bujanova, Sztyepanova
Hétméteresek: 8/9; 4/8
Kiállítások: 14 perc; 12 perc

A bajnoki alapszakasz utolsó mérkőzésén, pénteken második vereségét is elkönyvelte a Zvezda - ezúttal a Lada ellen. Ebből kifolyólag az alapszakasz végén azonos pontszámmal állt a Dinamo csapatával, ám az egymás elleni mérlegük negatív volt a volgográdiakkal szemben, így Trefilovék csak a harmadik helyen zárták a pontvadászatot. A rájátszásban a Zvezda így a Dinamo ellen csatázik a döntőbe jutásért.

A két csapat múlt hétfői találkozóján 30-29-es hazai győzelem született Zvenyigorodban. Azon a meccsen már pályára lépett Trefilov új szerzeménye, az orosz válogatott kapusa, Inna Szuszlina is, aki a dániai GOG csapatától tért haza Oroszországba. A meccsen Szuszlina tizenhat lövésből mindössze hármat védett, így pénteken a Lada, majd kedden ismét a Dinamo ellen nem nevezte Trefilov. Információnk szerint a klasszis kapus csak a bajnokság végső szakaszára érkezett a klubhoz, a Bajnokok Ligájában nem számíthat rá a szakedző.