Karnyújtásnyira az olimpia

2008. március 28. 13:47 © handball.hu

Ötvenpercnyi nyűglődés után talált magára a magyar nőikézilabda-válogatott, és Tóth, valamint Görbicz vezetésével eldöntötte a Lengyelország elleni olimpiai selejtező mérkőzést.

Olimpiai kvalifikációs torna, 2. csoport

Magyarország - Lengyelország 39-30 (17-18)
Bukarest, 1800 néző
Vezette: Gjeding, Hansen (DEN)
Magyarország gólszerzői: Tóth 14, Görbicz 12(2), Szamoránsky 5, Hornyák 3, Vérten 2, Szűcs 2, Ferling 1
Lengyelország gólszerzői: Kudłacz 13, Duda 4, Majerek 4, Polenz 3, Malczewska 3(1), Niedźwiedź-Cecotka 2, Jacek 1
Kiállítások: 10 ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/2 ill. 2/1

Ellenfelünk már a mérkőzés elején követő emberfogással ügyelt Görbiczre, talán ennek is köszönhető, hogy idegesen, sok technikai hibával kezdtek a mieink. Csak Tóth Tímea bombáinak, no meg Pálinger bravúrjainak köszönhettük, hogy tartani tudtuk a lépést (8. perc: 5-5). A félidő derekára aztán végre megszilárdult a védelmünk, és a kontrákból rendszerint eredményes volt a csapat (10-8), Karolina Kudłacz azonban komoly veszélyt jelentett a magyar kapura. Hornyák kispadra kényszerülése kissé megzavarta a mieinket, s bár Görbicz Anita két látványos gólt is szerzett, és Tóth továbbra is nagy formában kézilabdázott, a többiek nem tudtak felnőni hozzájuk. Kudłacz brillírozása után 17-18-as hátrányban vonultak a lányok az öltözőbe.

Kétperces gólcsenddel kezdődött a második félidő, melyet szerencsére Szamoránsky Piroska lévén a mieink törtek meg, s ezzel egalizálták az állást (18-18). Tíz percen át folyt az adok-kapok, az áttörést pedig Pálinger bravúros védése és Görbicz trükkös találata hozta. Ez ugyanis feltüzelte a társakat, az ellenfelet pedig olyannyira elbizonytalanította, hogy nem is tudta többé átvenni a vezetést. Amíg nálunk – Szamoránsky-val az élen - többen is feltámadtak poraikból, a másik oldal továbbra is egyszemélyes csapat volt (47. perc: 26-26).

Magyarország válogatottja a legjobbkor, a találkozó utolsó bő tíz percében mutatta meg legszebb arcát: az ügyeletes gólzsák ekkor épp Görbicz volt, de a hasznosan játszó Ferling pályára küldése is jó húzásnak bizonyult, és a többiek is igen hasznosan kézilabdáztak (39-30).

A pekingi repülőjegyhez a lányoknak most már csak Japánt kell legyőzniük, és arra ügyelniük, hogy Románia válogatottjától kilencnél több góllal ne kapjanak ki.

Szombaton a házigazda, vélhetően 5400 néző támogatását élvező román csapat lesz az ellenfél.

A csoport másik mai mérkőzésén:
Románia - Japán 44-21 (18-12)
Bukarest, 3500 néző
Vezette: Gatelis, Mažeika (LTU)
Románia gólszerzői: Lungu 6(2), Brădeanu 5, Olteanu 5, Balint 5, Neagu 5, Maier 4, Lecuşanu 4(3), Bârsan 3, Stanca 3, Luca 3, Meiroşu 1(1)
Japán gólszerzői: Fujii 6(1), Sakamoto 4, Arihama 3, Hirai 3(1), Hayafune 3, Omae 1, Komatsu 1
Kiállítások: 14 ill. 4 perc
Hétméteresek: 7/6 ill. 4/2

A japán csapat jól kezdte a mérkőzést, az első félidő közepén már négy találattal is vezetett. Ám a hazai csapat ekkor Neagu és Balint vezetésével, zsinórban öt gólt szerezve átvette a mérkőzés irányítását, és többet nem is engedte ki a kezéből.