Fehérép: búcsú az EHF-kupától

2008. február 17. 18:43

Nem sikerült a csoda a Fehérép Alcoa csapatának, amely hatgólos hátrányt próbált ledolgozni a spanyol Itxako-Navarra együttesével szemben az EHF-kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján.

EHF-kupa, nyolcaddöntő, második mérkőzés
Fehérép Alcoa FKC – SD Itxako-Navarra (ESP) 26-26 (12-10)
Székesfehérvár, 1200 néző
Vezette: Pedersen, Mortensen (DEN)
FKC: Đerić és Fekete (kapusok), Tápai 8(2), Bernatavičiūtė 7, Balogh 5(2), Vaszari 3, Triscsuk 2, Mayer 1, Gorgyejeva, Kamper, Kovács, Vijūnaitė. Vezetőedző: Vura József.
Itxako: Navarro és Barbu (kapusok), Pinedo 5, Barnó 4, Mihai 4(2), Alonso 3, Alberto 3(2), Araujo 3, Negrín 3, Berenguel 1, Egozkue, Jula, Fachinello. Vezetőedző: Ambros Martín
Hétméteresek: 4/5 (Balogh hagyta ki); 4/8 (Alberto kettőt, Araujo és Mihai egyet hagyott ki)
Kiállítások: 14 perc; 10 perc
Piros lap: Triscsuk és Negrín
Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-1, 10. perc: 5-2, 15. perc: 8-4, 20. perc: 9-6, 25. perc: 12-8; 35. perc: 15-13, 40. perc: 18-15, 45. perc: 21-16, 50. perc: 23-19, 55. perc: 24-23.

Továbbjutott: Az Itxako-Navarra 53-47-es összesítéssel.

Vura József, a Fehérép vezetőedzője:
„Az ellenfelünk jó fizikai felépítésű csapat, szép lassan felőröltek bennünket. Meg tudtuk közelíteni őket, de nem tudtuk megszerezni a továbbjutáshoz szükséges különbséget. Kemények voltak, hasonló erényeket csillogtattak, mint kint. Összességében fizikailag voltak jobbak, és ez döntött. Elégedett vagyok a csapat hozzáállásával és küzdeni tudásával, sokáig a játék is fegyelmezett volt, de amikor már érezte a csapat, hogy elúszott a továbbjutás, már megjelentek a fegyelmezetlenségek. A kinti meccset nem lett volna szabad ilyen sokkal elveszíteni.

Ambros Martín, az Itxako vezetőedzője:
„Gratulálok a Fehérvárnak, hogy ilyen nagyszerű csapata van, ilyen kézilabda élet zajlik, és ilyen hangulatot tudtak teremteni a nagyszerű közönségükkel, ami méltó egy európai kupamérkőzéshez. Különösen örülök a győzelemnek, hogy ilyen környezetben tudtuk kiharcolni a továbbjutást. Nagyon komoly mérkőzést játszottunk, nagyon fegyelmezetten, és sok ésszel, ezért tudtuk megállítani azt a hatalmas erőt, amely a Fehérvár győzni akarásában rejlett. Nagyon nehéz helyzet volt, amikor negyedórával a vége előtt hatgólos előnyt mutatott ellenfelünknek az eredményjelző, azaz ledolgozták az Estellában szerzett hátrányukat. Az volt a kulcs momentum, hogy meg tudtuk őrizni a hideg fejünket, és továbbra is koncentráltan tudtunk játszani, kritikus helyzetből visszahozva a meccset. A döntetlen eredmény igazságos, hiszen a Fehérvár nem érdemelt vereséget, mert nagyszerű csapat, csak tapsot és gratulációt.”

ZV McDonald's Wr. Neustadt (AUT)

A keddi, bécsi sorsolást 4 francia, 4 román, 3 spanyol, 2 dán, 2 norvég és 1-1 horvát, izlandi, lengyel, magyar, német, orosz, osztrák, szlovák, szlovén csapat várja.