A visszavágó is sima volt

2008. február 17. 18:17

Hazai pályán játszotta le a Dunaferr NK mindkét EHF-kupa mérkőzését a szerb Knjaz Miloš ellen, és a szombati "idegenbeli" győzelem után vasárnap is simán győzött, és jutott tovább a legjobb nyolc közé.

EHF-kupa, nyolcaddöntő, második mérkőzés
Dunaferr NK - ŽRK Knjaz Miloš (SRB) 40-24 (21-13)
Dunaújváros, 400 néző
Vezette: Covalciuc, Covalciuc (MDA)
A Dunaferr gólszerzői: Pigniczki 8, Mörtel 7 (2), Lovász 4, Ferling 4, Vincze 4, Tilinger 4 (1), Borbás 2, Laluska 2, Balogh 2, Tamás K. 1, Berta 1, Sopronyi 1
A Knjaz Miloš gólszerzői: Kukić 5 (2), Ristanović 4 (1), Kuharović 4 (3), Milić 3, Matić 2, Vojćić 3, Mihailović 1, Perović 1, Radoićić 1
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 9/6

továbbjutott: a Dunaferr kettős győzelemmel, 83-53-as összesítéssel

Nem sok nyitott kérdés maradt a folytatás előtt, ráadásul a "hazai" mecsen sokkal jobban kezdett a Dunaferr, mint az egy nappal ezelőtti összecsapáson. Bár az első gólt a vendégek szerezték, ezt követően kinyitotta a gólzsák száját a hazai csapat, s jó védekezésnéek, valamint gyors lerohanásainak köszönhetően már nyolcpercnyi játékot követően hat góllal vezettek Ferlingék (8-2).

A nagy előny tudatában azonnal harcba küldte a fiatalokat is Imre Vilmos, akik a félidő derekáig tartották is a különbséget, igaz, így is volt ok olykor a bosszankodásra, mert a piros-fehérek rengeteg ziccert hagytak kihasználatlanul.

A félidő derekától viszont megváltozott a játék képe, kisebb hullámvölgybe kerültek ugyanis Imre Vilmos tanítványai, ezt ki is használták a csupaszív vendégek, s felzárkóztak három találatra (13-10). Időt is kért a mester, s dorgáló szavai hatottak: az utolsó nyolc percet alaposan megnyomta a Dunaferr, s a bombaformát mutató Pigniczki vezérletével a szünetre már nyolcgólos előnyt szereztek (21-13).

A második felvonásra semmilyen izgalom nem maradt, maximum az, hogy eléri-e ezúttal is a negyvengólos álomhatárt a csapat. Sokáig úgy tűnt, hogy ezúttal meg kell elégedni "csak" a sima győzelemmel, hiszen tíz perccel a meccs vége előtt 30-20-as Dunaferr-vezetést mutatott az eredményjelző, ám a véghajrára ismét belehúztak Pigniczkiék, aminek meg is lett az eredménye: szebbnél szebb gólokkal szórakoztatva közönségét, végül a szombatinál is fölényesebben, 40-24-es arányban nyerte meg a mérkőzést a Dunaferr – s jutott tovább kettős győzelemmel az EHF-kupa legjobb nyolc csapata közé.

Forrás: Dunaújváros Online