DB Error: unknown errorSELECT DISTINCT h.id FROM hirek h LEFT JOIN hirek_kategoriak hk ON h.id = hk.hirek_id WHERE (h.torolt=0 OR 0) AND (hk.kategoriak_id=0 OR 1) AND (h.evil IS NULL OR h.evil=1) ORDER BY h.prioritasos DESC, h.datum DESC [nativecode=1 ** Can't create/write to file '/var/tmp/MYBuJlEN' (Errcode: 28 - No space left on device)] - PS_SELECT_ARTICLE_LIST Dunaferr-győzelem, DVSC-búcsú | handball.hu - kézilabda

Dunaferr-győzelem, DVSC-búcsú

2008. február 16. 17:38

A Dunaferr az EHF-kupa nyolcaddöntőjében győzelemmel kezdett a szerb Knjaz Miloš ellen, a DVSC viszont szombati vereségével kiesett a további európai küzdelmekből.

Lovász Zsuzsanna: 9 gól
Lovász Zsuzsanna:
9 gól
EHF-kupa, nyolcaddöntő, első mérkőzés
ŽRK Knjaz Miloš (SRB) - Dunaferr NK 29-43 (11-20)
Dunaújváros, 700 néző
Vez.: I. Covalciuc, A. Covalciuc (MDA)

Dunaferr NK: Ungureanu - Lovász 9, Laluska 1, Ferling 7, Borbás 3, Mörtel 9, Vincze 2. Csere: Knezović (kapus), Pigniczki 4, Sopronyi, Berta 4, Balogh 2, Gábor E. 1, Tilinger 1

Csak az eleje szoros

A találkozóra körülbelül félig telt meg a lelátó, ám akik a farkasordító hideg ellenére is kilátogattak a meccsre, nem bánták meg választásukat. Az első percekben még jól kapaszkodott ugyan a vendégcsapat, hiszen hiába szerzett már az ötödik percre kétfás előnyt együttesünk, nem sokkal később ismét egált mutatott az eredményjelző (5-5). Innentől kezdve viszont már nem volt pardon: remek védekezésének, valamint Ungureanu kapus bravúrjainak köszönhetően állva hagyta ellenfelét a Dunaferr, mely sorozatban négy gólt lőve kezdte leszakítani ellenfelét, s Mörtel, Borbás és Ferling gólerős játékával már a félidő derekára öt góllal meglépett a szerb együttestől (6-11).

Nagy fölényük tudatában sem álltak azonban le a mieink, akik továbbra is magabiztosan, s jól játszva szolgálták ki közönségüket, mely boldogan nézhette a piros-fehérek sziporkázó játékát. Csapatunk ugyanis a játék minden elemében jobb volt az egyébként jól küzdő szerb gárdánál, s a félidei, 11-20-as vezetés mindent ígért a folytatásra, csak izgalmakat nem.

Kiengedve is fölényesen

A második harminc percben eleje amolyan flúgos futamhoz volt hasonlítható, hiszen sorozatban szerezték góljaikat a csapatok, s alig telt el hat perc ebből a játékrészből, mikor már mindkét oldalon hétszer rezdültek meg a hálók (18-28). Az ezt követő időszakban viszont újra stabilizálta védelmét a Dunaferr, s a szenzációsan játszó Lovász, valamint a helyére beálló Berta és Mörtel révén tovább nyújtotta a két gárda közti szakadékot (21-35).

Időt is kértek a vendégek, de ez sem segített rajtuk, mert az örömkézilabdát bemutató Imre-gárda továbbra is uralta a meccset, s tíz perccel a meccs vége előtt már a húszgólos vereség réme fenyegette a Milos együttesét (22-40). Az utolsó tíz percre már minden fiatal játékosának lehetőséget adott Imre Vilmos, ez azonban nem sült el a legjobban, mert a véghajrát négy góllal a vendégek nyerték, s bár ezzel a katasztrofális vereségtől megmenekültek, a mieink 29-43-as győzelme még ilyen arányban is teljesen megérdemelt volt.

Imre Vilmos ezzel együtt nem volt felhőtlenül elégedett a találkozó után, s mint azt elmondta, elsősorban a fiataloktól várt fegyelmezettebb, jobb teljesítményt, de vezetőedzőnk azt is elárulta, hogy reményei szerint a holnap délután öt órától sorra kerülő visszavágón már azok is jó játékkal járulnak hozzá a sikerhez, akik ma haloványabban teljesítettek.

Forrás: dferrhandball.com

KEK, nyolcaddöntő, visszavágó
CS Rulmentul Urban (ROU) - DVSC-Aquaticum 25-20 (14-9)
Brassó, 1800 néző
Vez.: Pavićević, Ražnatović (MNE)

A Rulmentul góllövői: Vizitiu 8, Neagu 6, Gogârlă 4, Woo 4, Barcan 2, Niculae 1
A DVSC góllövői: Benyáts 5(2), Csáki 4, Hornyák 4(1), Latakaitė 3, Szűcs G. 2, Mićić 1, Szabó V. 1
Az eredmény alakulása: 7. p.: 3-2, 17. p.: 10-5, 25. p.: 13-8, 32. p.: 14-10, 39. p.: 16-10, 46. p.: 20-15, 53. p.: 24-16
Kiállítások: 16 perc; 4 perc
Hétméteresek: 0/0; 3/4
továbbjutott: a Rulmentul 55-50-es összesítéssel

Nagyon idegesen játszott mindkét együttes a mérkőzés nagy részében. A hazaiak végig vezettek, a Loki csak futott az eredmény után, de sajnos mindhiába. A felek keményen védekeztek, ami hatással volt a támadásaikra is. Csapatunkban volt tartás, soha nem adta fel a harcot és a végén sikerült szépíteni a kissé meglépő brassóiak ellen.

Kiemelhető a fiatal Hornyák Dóra jó játéka, aki színt vitt a Loki addig kissé szürkének tűnő támadásaiba.

Összességében nem történt meglepetés. A tartalékos DVSC-Aquaticum nagyon megérezte Vorozscova, Nikolic és Temes hiányát. Velük talán több esélyünk lett volna a kétfrontos harcban. De mivel a sportban nem sok értelme van a feltételes módnak, ezért azt kell mondani, hogy bejött a papírforma, továbbjutott a jelenleg jobb erőkből álló román listavezető. A mi KEK-kalandunk sajnos véget ért.

Forrás: dvsckezilabda.hu