Már csütörtökön kezdenek

2008. február 13. 22:40 © handball.hu

Csehovba utazott a Slagelse, ahol csütökön, magyar idő szerint fél négykor kezdődik a Bajnokok Ligája középdöntőjének 2. fordulója. A Győri ETO szombaton fogadja a Nürnberget, ezt a találkozót a Viasat3 és az Eurosport2 élőben közvetíti.

Vez.: Pleşa, Pripas (ROU)

A Győri ETO hétvégi BL-ellenfele, a Nürnberg szerdán bajnoki találkozón lépett pályára a 9. helyen álló HSG Sulzbach otthonában, és alaposan megizzadt a győzelemért. A Müller-tanítványok csak az 12. percben vezettek először, majd a szünetben 20-14-es vendégelőnnyel vonultak az öltözőbe a csapatok.

A 2. félidő elején azonban 10 perc alatt kiegyenlített a Sulzbach, sőt, rövid időre a vezetést is átvette. A végjáték aztán ismét szoros, sőt, izgalmas lett, hiszen vagy az egyik, vagy a másik csapat vezetett egy góllal, a lefújáskor azonban már a BL-induló góljainak száma volt több.

Német bajnokság, 19. forduló
HSG Sulzbach/Leidersbach - 1. FC Nürnberg 31-32 (14-20)
Aschaffenburg, 1200 néző
Vez.: Baumgart, Wild

Sulzbach: Fenn, Diener 1 (kapusok), Tyihonovics 9(5), Smits 6, Jakubisová 5, Reznyir 4, Langkeit 4, Grebe 1, Halášová 1, Schmitt, Kocevszka, Kirschig, Giegerich. Edző: Raul Alonso
Nürnberg: Stockhorst, Gubová, Krause (kapusok), Walzik 6, Wohlbold 5, Šimáková 5(2), Beck 4, Popluhárová 4, Rösler 4(2), Ofenböck 2, Sommerlund 1, Rohde 1, Kubasta, Luber. Edző: Herbert Müller
Hétméteresek: 5/6; 4/7
Kiállítások: 12 perc; 2 perc
Piros lap: Halášová (Sulzbach - 58. perc)
A mérkőzés: 6. p.: 3-1, 10. p.: 4-4, 15. p.: 5-8, 19. p.: 8-9, 23. p.: 10-15, 28. p.: 12-18, félidő: 14-20; 32. p.: 14-21, 36. p.: 18-21, 40. p.: 21-21, 44. p.: 24-23, 48. p.: 27-25, 51. p.: 27-28, 57. p.: 31-30