Újabb debreceni fiaskó

2008. január 26. 17:58

Szombaton öt mérkőzést játszottak a nőikézilabda-bajnokság 12. fordulójában. A nap meglepetését a Debrecen szolgáltatta, aki a Hódmezővásárhely otthonában kapott ki öt góllal.

Fotó: Héjja Tamás (Fotoprizma)
Fotó: Héjja Tamás
(Fotoprizma)
NBI, 12. forduló
Tajtavill-Derecske KK - Óbudai Goldberger SE 27-20 (16-10)
Derecske, Városi sporcsarnok, 400 néző
Vezette: Herczeg Péter, Südi Péter
A Tajtavill-Derecske KK gólszerzői: Rácz Emese 6, Pádár Margit 5(1), Kocsik Viktória 5(1), Szamosi Anita 3, Kudor Kitti 2, Szabados Ibolya 2, Sütő Mariann 2, Kereki Edina 1, Csapó Hajnalka 1
Az Óbudai Goldberger SE gólszerzői: Németh Nedda 5(2), Szűcs Viktória 4(1), Vakarcs Krisztina 3, Gráner Beáta 3, Burai Edina 2, Huszák Nikolett 1, Rummer Mária 1, Elena Kordyuk 1
Kiállítások: 0 ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/2 ill. 5/3

Alaposan visszavágott csapatunk az bajnokság első fordulójában, Budapesten elszenvedett 28–21-es vereségért. Pazar miliőben kezdődött a „középházi” rangadó, a hazai hívek többek között egy nem kicsi transzparenssel köszöntötték kedvenceiket, amelyen a következő felirat díszelgett: „Nem az a nagy sportoló, aki győzni tud, hanem aki egy nagy pofon után talpra tud állni!”. A szurkolók nyilván a legutóbbi két találkozón történtekre céloztak, és nyilván ezzel a mondattal is igyekeztek még inkább lelket önteni Kerekiékbe. Nos, ezúttal nem hagyták a végjátékra a dolgot a kedvencek, és az előzetesen vártnál jóval könnyebben tartották otthon a két bajnoki pontot. A kapuban Király Annamária bravúrok sorozatát mutatta be, így jelentős tartást adott a társaknak, akik támadásban – főleg az első félidőben – is hozták a szokásos formát, habár, a kapufákat is rengetegszer tesztelték. Gyakorlatilag esélye sem volt akár a szoros végeredményre a vendégeknek, azzal együtt sem, hogy a játékvezetők inkább a hazaiakat mérték szigorúbb mércével. Hiába védett jól a túloldalon a szünet után beállt Polgár Katalin, ezzel együtt is csak annyit tudtak elérni a Kerékgyártó-tanítványok, hogy nem nőtt jelentősen a két csapat közti különbség. Igaz, a hazaiak az 55. percben már kilenc góllal, 25–16-ra is vezettek, ám ezt követően néhány ziccerük kimaradt, szerencsére ez most belefért. Az eredménynek köszönhetően a két társaság helyet cserélt a tabellán, azaz, a Tajtavill-Derecske alakulata a hetedik, míg a Goldberger a nyolcadik pozícióban tanyázik.
A magabizos győzelem mellett az sem mellékes, hogy mivel a két együttes összevetéséből idegenben lőtt góllal a derecskeiek kerültek ki jobban, így amennyiben a bajnokság végén azonos pontszámmal zárnának a Golival, ők végeznének előrébb.

Köstner Vilmos: A védekezésünk és a kapusteljesítmény végig kitűnő volt, bár támadásban csak az első félidőben játszottunk jól, megérdemelten győztünk.
Kerékgyártó Zsolt: Az elmúlt héten a debreceniek ellen minden tökéletesen sikerült, ma viszont semmi sem jött be. Ennyit nem lehet hibázni!

Forrás: derecskekezilabda.hu

Váci NKSE - Cornexi-Alcoa-Auto-Bahn 27-28 (14-17)
Vác, Városi sportcsarnok, 600 néző
Vezette: Jancsó István, Marczinka Csaba
A Váci NKSE gólszerzői: Veszeli Judit 9(2), Gerstmár Szilvia 5, Bagócsi Barbara 4, Farkas Veronika 4, Orbán Adrienn 2, Simon Orsolya 1, Szilágyi Anett 1, Ábrahám Szilvia 1
A Cornexi-Alcoa-Auto-Bahn gólszerzői: Trishchuk Kristina 7(1), Tápai Szabina 5(1), Balogh Beatrix 5, Bernataviciute Laima 4, Vijunaite Sonata 3, Lévai Zsófia 2, Vaszari Virág 2
Kiállítások: 6 ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2 ill. 5/2

A beteg Schmidt Erika nélkül vette fel a küzdelmet a váci együttes az elmúlt fordulóban a sereghajtó otthonában betliző fehérváriakkal szemben. Ráadásul Gerstmár Szilvia vállát is injekciózni kell szalagproblémák miatt.

Úgy is indult a találkozó, hogy az esélyesebb Cornexi könnyen kijavítja kiskunhalasi bakiját. Az első félidőben több alkalommal is 5-6 góllal húztak el, ám Veszeli Judit vezérletével rendre sikerült felzárkózni.

A folytatásban is nagyon hullámzó volt mindkét csapat produkciója. Ekkor már csak 2-3 gólban állandósult a vendégfór, és végig a levegőben lógott a meglepetés. Az utolsó percre döntetlennel fordultak a küzdő felek. Ekkor átlövéssel ismét a Fehérvárnál volt az előny. Lett még azonban idő az egyik pont megszerzésére, ráadásul emberelőnyben, időkérés után támadhattak a mieink. Kapusunkat azonban nem cseréltük le, ráadásul a jobb szélre kijátszott labdát nem sikerült megszelídíteni...

Kenyeres József a Vác vezetőedzője: Okosabb játékkal pontokat szerezhettünk volna, ráadásul a kispadunk is rövid volt.

Vura József, a Cornexi vezetőedzője: „Végig vezettük a mérkőzést, igazán csak a végjáték alakult szorosra, mivel a mérkőzés közben – amikor négy-hat góllal is vezettünk – nem használtuk ki a lehetőségeket az előnyünk növelésére, hanem heteseket és ziccereket hibáztunk. Úgy érzem, mindezek ellenére megérdemelten nyertük meg ezt a fontos találkozót, mert sokáig jól játszottunk. Megvoltak a lehetőségeink, csak a kritikus időszakunkban az ellenfél kihasználta a hibáinkat, és egy jó meccset csinált a végére. Amilyen fájdalmas volt a halasi pontvesztésünk, annyira örömteli a mostani győzelem. Sok ilyen idegenbeli mérkőzésünk lesz mostanában, megyünk a Vasashoz, Derecskére, Békéscsabára, ahol ugyancsak nem lesz könnyű dolgunk, de bizakodó vagyok.”

Forrás: vac.hu ill. Presstige Média

Uniqa-Vasas - Budapest Bank-FTC 26-39 (19-18)
Vasas sportcsarnok, 800 néző
Vezette: Bóna Szabolcs, Miskei Balázs
Az Uniqa-Vasas gólszerzői: Pollakova Alzbeta 8, Nagy Krisztina 7, Balog Beáta 7(3), Kuprichenkova Olga 3, Gaál Adrienn 1
A Budapest Bank-FTC gólszerzői: Uhrakova Lucia 9(3), Szucsánszki Zita 9, Zácsikova Szandra 8, Szamoránsky Piroska 4, Soós Viktória 2, Szamoránsky Anikó 2, Ilyés Annamária 2, Kovacsicz Mónika 1, Szabó Edina 1, Kocsis Ágnes 1
Kiállítások: 2 ill. 6 perc
Hétméteresek: 7/3 ill. 3/3

Bár az ünnepek már rég elmúltak, mi mégis megajándékoztuk a Vasast egy félidő előnnyel. Azt nem tudni, a szünetben mik hangzottak el a Fradi öltözőjében, ám az tény, hogy a fordulás után egy másik csapat lépett pályára. Olyan, amilyet az első perctől látni szerettünk volna...

A lelátó egyik fele már az ifjúsági meccsen zöldbe borult, és a felfokozott hangulatú, igen izgalmas meccsen beleszurkolta a lányokat a győzelembe (honlapunkon részletes beszámoló olvasható az ütközetről). A felnőtt bajnokin is magával ragadta a csapat a közönséget lendületes kezdésével, ám a beállóink gyors góljai után kiharcolt előnyt meglepő módon nem sokáig tudta tartani az FTC. A szellős védekezést kihasználva alaposan megszórtak minket a hazai átlövők, s hiába váltogatták egymást kapusaink, a tiszta helyzetből ellőtt labdák ellen többnyire tehetetlennek bizonyultak. Csapatunk egyébként nem volt teljes ma sem: Juhász Gabriella - mint elmondta - megfázás, torokgyulladás, és egyéb kellemetlen velejárók okozta betegség-turmix miatt hiányzott ma, így Szamoránsky Anikóra, és az ifi meccsen is sokat játszó Szabó Edinára várt a feladat, hogy ne legyen lyukas a gárda bal oldala.

A számokból is kitűnik, hogy az első félidő kudarcát nem a támadójáték hiányosságai, hanem a gyatra védekezés okozta, vagyis fel volt adva a lecke Zsiga Gyulának, hogy a szünetben rendezze a saját kapunk előtt indokolatlanul bizonytalan sorokat. Erőfeszítéseit rövid időn belül siker koronázta, a lányok ugyanis néhány perc leforgása alatt megfordították, majd az addig üsd a vasa(s)t, amíg meleg elvén el is döntötték a meccset. A sikerből a feljavuló védő- és kapusteljesítmények mellett talán a végig magabiztos Uhraková Lucia, a hetek óta remek formának örvendő Zácsik Szandra és a tavalyi szezont idéző hatékonysággal előrukkoló Szucsánszki Zita vette ki leginkább a részét.

Forrás: kezilabda.ftc.hu

Kiskunhalas NKSE - Győri Audi ETO KC 19-38 (10-21)
Kiskunhalas, Általános Művelődési Központ, 600 néző
Vezette: Szegedi Zsolt, Unyatinszki Tamás
A Kiskunhalas NKSE gólszerzői: Horváth Mónika 6, Csendes Edit 4(1), Zámbó Krisztina 3, Micskó Zsófia 2, Tóth Zsuzsanna 2, Kurgyis Nikolett 1, Földes Lilla 1
A Győri Audi ETO KC gólszerzői: Mravikova Katarina 8, Vérten Orsolya 7, Görbicz Anita 7(4), Bradeanu Aurelia 4, Spiridon Simona 3, Dokic Ana 3, Drávai Gyöngyi 2, Tomori Zsuzsanna 2, Kovacsics Anikó 1, Szegedi Orsolya 1
Kiállítások: 12 ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/1 ill. 5/4

Kicsit kapkodó játékkal kezdett mindkét csapat, elég sok volt a hiba. Ahogy azt várni lehetett, a győriek nyugodtak meg előbb és a Vérten-Bradeanu gólpárbajnak köszönhetően 9-3 elhúztak a zöld-fehérek, akik könnyedén növelték az előnyüket és papírforma győzelmet arattak.

Forrás: gyorietokc.hu

ASA-Hódmezővásárhelyi NKC - DVSC-Aquaticum 29-24 (17-14)
Hódtói sportcsarnok, 600 néző
Vezette: Kékes Csaba, Kékes Pál
ASA-Hódmezővásárhelyi NKC gólszerzői: Koroknai Viktória 7(2), Borbély Zsanett 4, Nikolayenko Olha 4, Földes Kata 4, Jókai Nóra 4, Takács Dusmáta 3, Bloj Teodora 1, Jenőfi Katalin 1, Szepesi Ivett 1
DVSC-Aquaticum gólszerzői: Temes Bernadett 6(1), Latakaite Ruta 5(2), Szűcs Gabriella 4, Stuparicova Dagmara 4, Szabó Valéria 4, Micsics Nada 1
Kiállítások: 6 ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2 ill. 6/3

A találkozó előtt a vásárhelyiek mindenképpen a két pontra hajtottak, hiszen a 2008-as év eddig csupán két vereséget hozott a vásárhelyieknek. A tabellán negyedik helyen álló Debrecen ellen hagyományosan jól megy a HNKC-nak hazai pályán, a kezdés azonban vendégvezetést hozott. Huszonegy perc elteltével már Koroknaiéknál volt az előny, a színvonalas meccsen Triffa nem bírt a hazai lövésekkel. Később több technikai hiba is becsúszott a csapatoknál, Vörös azonban tartotta a lelket a Vásárhelyben, így végig vezetve, magabiztosan nyert a vásárhelyi csapat.

Forrás: promenad.hu