Folytatás holnap!

2007. november 23. 18:45 © handball.hu

A világbajnokság előtti utolsó, nagy lélegzetű összetartás keretén belül a magyar nőikézilabda-válogatott ma este hat órai kezdettel Montenegró nemzeti csapatát fogadta, és 11 gólos győzelmet aratott.

Felkészülési mérkőzés
Dabas, 2000 néző
Vezette: M. M. El Moamli, S. M. Shaban Ali (EGY)
Magyarország-Montenegró 37-26 (15-14)
Magyarország gólszerzői: Vérten 2, Borbás 1, Hornyák 1, Görbicz 10(5), Tóth T. 4, Szamoránsky P. 4, Balogh 3, Ferling 2, Kirsner 2, Szucsánszki 2, Kovacsicz 5, Temes 1.
Montenegró gólszerzői: Radicevic 4, Dragutinovic 3, Savic 3, Popovic 8(1) Miljanic 2, Djurovic 1, Jovanovic 2(1), Mugosa 2, Orlandic 1.
Hétméteresek: 8/5, ill. 2/2
Kiállítások: 8 perc, ill. 12 perc.

A mai napon a magyaroknál Pastrovics Melinda, valamint a kisebb bokasérüléssel bajlódó Mehlmann Ibolya maradt ki a csapatból.

A története első hivatalos nemzetközi mérkőzését vívó montenegrói alakulat nem tűnt túl megilletődöttnek a zsúfolásig telt dabasi csarnokban, s Popovic és Savic akciógóljaival tartani tudta csapatát. Meglepetésre Radicevic két szép szélsőgóljával a 8. percben át is vette a vendégcsapat a vezetést (4-5). Pálinger hárításai és Tóth Timi lendülete tartotta társaiban is a lelkesedést, ám magabiztos előnyt továbbra sem tudtak kiharcolni lányaink. Hiába láttunk ötletes támadásokat a hazai oldalon, védekezésben nem egyszer tapasztalhattuk, hogy nem tudtuk követni ellenfelünk mozgását, ráadásul a jogosan megítélt négy büntetőből is mindössze egyet sikerült értékesítenünk. A félidőre kétgólos előnyt sikerült kiharcolni, melynél többel a játékrész egésze alatt sem vezetett a csapat.

Emberelőnyben folytattuk a mérkőzést, az edzőpáros pedig szinte a teljes sort lecserélte. Mezőnyben Kovacsicz, Tomori és Kirsner, míg a kapuban Herr Orsolya is pályára lépett. Ferling és Görbicz góljaival a 38. percre sikerül négygólos előnyt kiharcolni a szinte állandósuló emberhátrányban játszó montenegróiak ellen. Ez kellő lökést adott csapatunknak, míg a vendégek játéka kapkodóvá vált, így Szamoránskyék végre látványosabbnál látványosabb akciókkal szórakoztatták a publikumot. A 49. percre már tízre tornázódott a különbség (30-20). Az egyre meggyötörtebb ellenfél szívósan küzdött, de már inkább csak a szíve vitte, mint az ereje. Az utolsó percekre a győri Temes Bernadett is játéklehetőséget kapott Németh Andrástól, és azonnal góllal is hálálta meg a bizalmat. Második félidei biztató teljesítményével a tíz gólig jutó Görbicz és társai megérdemelten ünnepelhették a 37-26-os győzelmet.

Zsiga Gyula: Az elvégzett kemény munka mennyisége miatt a lányok kicsit fáradtan kezdték a mérkőzést. Azonban a második játékrészben változtattunk a védekezésbeli felfogásunkon, és ellenfelünk is elfáradt. Ennek köszönhetjük a nagyarányú győzelmet.

Tone Tiselj: Az első játékrészben egyenrangú partnere voltunk a világsztárokkal pályáralépő magyaroknak. Nekünk nem az eredmény volt a fontos, így a második félidőben igyekeztünk mindenkinek játéklehetőséget biztosítani. Ellenfelünk pedig kiválóan forgatta a miénknél hosszabb cseresorát.